Pustki w autobusie nowej linii dla seniorów

i

Autor: Sebastian Wielechowski

Komunikacja miejska w Warszawie ZA DARMO? Kto może z niej skorzystać?

2021-02-23 12:22

Niektórzy mieszkańcy miasta mogą korzystać z darmowej komunikacji miejskiej w Warszawie. To m.in. honorowi dawcy krwi, zasłużeni dawcy przeszczepu czy uczestnicy m.in. Maratonu Warszawskiego w dniu, w którym odbywa się to wydarzenie.

Uczestnicy Maratonu Warszawskiego, Biegu Powstania Warszawskiego, Biegu Niepodległości oraz Półmaratonu Warszawskiego w dniu zawodów mogą cieszyć się darmową komunikacją miejską w Warszawie. Podobnie jest z wolontariuszami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którym darmowa komunikacja przysługuje w dniu wielkiego finału. Za darmo z warszawskiej komunikacji miejskiej mogą korzystać także honorowi dawcy krwi, którzy oddali bezpłatnie 18 litrów krwi pełnej w przypadku mężczyzn i 15 litrów krwi pełnej w przypadku kobiet (lub odpowiadającą tej objętości ilość innych jej składników), a także zasłużeni dawcy przeszczepu. To także osoby zasłużone dla Warszawy, m.in. uczestnicy Powstania Warszawskiego odznaczeni Warszawskim Krzyżem Powstańczym, odznaczeni medalem “Za Warszawę 1939-1945”, członkowie zwyczajni Stowarzyszenia Polaków Poszkodowanych przez III Rzeszę czy Honorowi Obywatele Miasta Stołecznego Warszawy. Co ciekawe, za darmo miejską komunikacją mogą też jeździć osoby urodzone w środkach lokalnego transportu zbiorowego w m.st. Warszawie organizowanego przez Zarząd Transportu Miejskiego!

Daft Punk zakończyli działalność. Te HITY duetu zna każdy!

Komu jeszcze przysługują uprawnienia do bezpłatnych przejazdów w 1 strefie biletowej? Rada Warszawy zdecydowała, że za darmo z komunikacji miejskiej moga korzystać także dzieci od urodzenia do 30 września w roku kalendarzowym, w którym kończą 7 lat albo rozpoczynają odroczoną naukę w szkole podstawowej, osoby z orzeczonym umiarkowanym stopniem niepełnosprawności z powodu zaburzenia głosu, mowy i choroby słuchu, a także m.in. dzieci i młodzież ze stwierdzoną niepełnosprawnością, nie dłużej niż do ukończenia 26 roku życia, inwalidzi wojenni i wojskowi oraz przewodnik towarzyszący inwalidzie wojennemu lub wojskowemu zaliczonemu do I grupy inwalidzkiej. Za przejazdy nie muszą też płacić m.in. dzieci z rodzinnych domów dziecka, rodzin zastępczych czy wychowankowie warszawskich Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych. Za darmo z komunikacji miejskiej mogą korzystać też wszyscy pasażerowie w dniu obchodów Europejskiego Dnia bez Samochodu czyli 22 września.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Polecany artykuł:

ZUS ostrzega przed oszustami
Sonda
Matura 2021 - czy powinna być odwołana?