Tulipany

i

Autor: pixabay.com

Piękno natury

Kolorowy początek wiosny. Morze tulipanów w weekend na Wilanowie

Początek wiosny podkreślony przez morze przepięknych kwiatów. Mieszkańcy Wilanowa i goście tej dzielnicy już w ten weekend będą mogli cieszyć oczy wyjątkowymi tulipanami. 25 i 26 marca w Oranżerii Pałacu w Wilanowie odbędzie się XIII edycja wystawy.

Wielka wystawa tulipanów w Wilanowie

To jedno z najbardziej uroczystych i wymownych powitań wiosny. Już w ten weekend na warszawskich Wilanowie odbędzie się XIII wystawa tulipanów. 25 i 26 marca w Oranżerii Pałacu w Wilanowie obejrzeć będzie można prawie 100 różnorodnych odmian tego gatunku, które zostały wyprodukowane w polskich gospodarstwach ogrodniczych. 

Kwiatowej wystawie będzie towarzyszył kiermasz kwiatowo-cebulowy obok Oranżerii oraz bogaty program wydarzeń. Event ma charakter cykliczny i odbywa się od kilkunastu lat właśnie w tej lokalizacji. Za każdym razem cieszy się ogromnym zainteresowaniem warszawiaków.

Czytaj także: Park różany, plac gier oraz "samotnia". Nowe inwestycje na Wilanowie

Plan tulipanowego wydarzenia

Wszystkie odmiany kolorystyczne, ułożone w różne kompozycje. Takie widoki czekać będą na fanów florystyki w sobotę i niedzielę 25 i 26 marca. Organizatorzy przygotowali też szereg wydarzeń towarzyszących - pokazów florystycznych, warsztatów, wykładów, a nawet grę terenową. Na miejscu będzie też możliwość kupienia wydawnictw ogrodniczych.

Poniżej przedstawiamy szczegółowy plan tego kwiatowego wydarzenia na Wilanowie.

25 marca 2023 r. sobota:

  • 11.00 - 13.00 „Pudełka wspomnień” - warsztaty dioram. Obowiązują zapisy, koszt - 20 zł
  • 11.30 - 13.00 „Malowane tulipany” - warsztaty plastyczno-kaligraficzne. Obowiązują zapisy, koszt - 20 zł
  • 15.00 - 17.00 „Tulipan – kwiat o wielu znaczeniach” - warsztaty decoupage’u. Pamiątką z warsztatów będą własnoręcznie wykonane w technice decoupage’u podkładki pod kubek z tulipanowymi motywami. Obowiązują zapisy, koszt - 20 zł
  • 15.00 - 19.00 „Tulipanowe rękodzieła” - warsztaty zdobienia mydeł sodowych + oprowadzanie po wystawie. Każdy uczestnik warsztatów wyjdzie z jedną kostką własnoręcznie ozdobionego rzemieślniczego mydła sodowego. Obowiązują zapisy, koszt - 35 zł

26 marca 2023 r., niedziela:

  • 10.00 - 14.00 „Tulipanowe rękodzieła” - warsztaty zdobienia mydeł sodowych + zwiedzanie wystawy
  • 10.30 - 16.00 „W poszukiwaniu zaginionych tulipanów” - gra terenowa. 
  • 12.00 - 15.00 „Wiosna w Twojej szafie” - warsztaty haftu. Obowiązują zapisy, koszt 35 zł
  • 11.30 - 13.00 „Zielnik kaligraficzny: Tulipanowy ogród” - warsztaty kaligraficzne. Obowiązują zapisy, cena 20 zł
  • 15.00 - 17.00 „Tulipany – najpiękniejsze wiosenne kwiaty” - warsztaty decoupage’u. Obowiązują zapisy, koszt 20 zł.

Dodatkowo w oba dni wydarzenia za pośrednictwem Facebooka wilanowskiego pałacu będzie można online wziąć udział w wykładach oraz pokazie florystycznym.

Czytaj także: Kwiaty budzą się do życia. W Warszawie widać oznaki przedwiośnia

Koszt uczestnictwa w wydarzeniu

Wstęp na wystawę tulipanów jest płaty: bilet wstępu do parku (normalny 10 zł, ulgowy 5 zł, bilet „Muzeum za złotówkę” 1 zł dla dzieci i młodzieży od 7 do 16 lat, dzieci do lat 6 – bezpłatnie).

Udział w warsztatach jest dodatkowo płatny, zgodnie z rozpisanym powyżej cennikiem. Doceniacie tę wiosenną, kwiatową inicjatywę miejską?

Zobacz zdjęcia: Wiosna w Warszawie. Zachwycające pole krokusów

Warszawska kranówka do wszystkiego. Jak nie marnować wody?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE