Lotnisko Warszawa-Radom

i

Autor: TOMASZ RADZIK / SUPER EXPRESS

Podróże

Będzie kolejne połączenie z lotniska w Radomiu. Ilu pasażerów odprawiło do tej pory?

2023-12-05 17:16

Lotnisko Warszawa-Radom od początku funkcjonowania odprawiło już blisko 100 tys. podróżnych. Polskie Porty Lotnicze zapowiedziały przy tej okazji kolejne połączenie. Od połowy grudnia pasażerowie będą mogli polecieć liniami Wizz Air na Cypr.

Nowe loty z lotniska w Radomiu. Dokąd polecą podróżni?

Polskie Linie Lotnicze LOT w ostatnim czasie ogłosiły najnowszą siatkę połączeń z Lotniska Warszawa-Radom na sezon letni 2024 r. W przedstawionej ofercie znalazły się loty do Rzymu, Ochrydy, Podgoricy, Prewezy oraz Tirany. Równocześnie została uruchomiona sprzedaż wycieczek do tych miejsc przez biura podróży. Touroperatorzy proponują też turystom wakacje na Krecie, w tureckiej Antalyi, w Marsa Alam w Egipcie, w Burgas i Warnie w Bułgarii oraz w Barcelonie.

Poinformowano także o zupełnie nowym połączeniu przygotowanym dla portu w Radomiu. Od 13 grudnia z radomskiego lotniska do Larnaki na Cyprze zacznie rejsy Wizz Air. Połączenie będzie realizowane dwa razy w tygodniu.

Tyle osób skorzystało z Lotniska Warszawa-Radom

Jak podały Polskie Porty Lotnicze, w październiku Lotnisko Warszawa-Radom odprawiło 7 tys. 580 podróżnych, a w listopadzie - 5 tys. 839 osób.

Lotnisko Warszawa-Radom od momentu otwarcia, które nastąpiło pod koniec kwietnia br., odprawiło ponad 98,2 tys. pasażerów. "To już pięć razy więcej niż łącznie w ciągu dwóch lat funkcjonowania poprzedniego radomskiego portu, który według danych Urząd Lotnictwa Cywilnego w latach 2015-2017 obsłużył 19,5 tys. podróżnych" - przekazały we wtorkowym komunikacie prasowym PPL.

Zobacz poniżej zdjęcia z oficjalnego otwarcia Lotniska Warszawa-Radom:

Lotnisko w Radomiu, wnętrze terminalu