Koleje Mazowieckie wprowadzają weekendowy rozkład jazdy. "To przez zagrożenie epidemiczne"

2020-03-17 18:53 STAN
Koleje Mazowieckie zmieniają rozkłady jazdy
Autor: Wikipedia, CC, Fot. Stevenlodz, 2016

Mniej pociągów, zamknięte niektóre kasy biletowe, nieczynny punkt rzeczy znalezionych. Koleje Mazowieckie wprowadzają zmiany w związku z epidemią koronawirusa. Od jutra rozkład jazdy w dni powszednie ma być zbliżony do weekendowego i świątecznego. Pozostać ma jednak większość pociągów przyspieszonych.

Już od wtorku 17 marca część kas biletowych KM jest zamknięta, w związku z tym kierownictwo kolei zachęca do zakupu biletów za pośrednictwem np. telefonu komórkowego czy przez internet. Do odwołania zostaje wprowadzone ograniczenie funkcjonowania Punktu Rzeczy Znalezionych – przedmioty znalezione trafią do punktu, jednak ich wydawanie zostaje czasowo zawieszone.

- Rozkład jady pociągów od 18 marca jest opublikowany na stronie www.mazowieckie.com.pl. Przepraszamy bardzo za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość - tłumaczy Dariusz Grajda z Kolei Mazowieckich. Spółka prosi pasażerów, aby unikali przebywanie na samym początku i samym początku składów - czyli w tzw. strefach zero, blisko pomieszczeń dla maszynistów.

Korki na granicy z Niemcami

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.