Pieniądze

i

Autor: www.pixabay.com

Kobieta straciła ponad 100 tys. zł. Oszukał ją "niemiecki ortopeda"

Ponad 100 tys. zł straciła mieszkanka powiatu zwoleńskiego (mazowieckie), którą internetowy znajomy zapewniał o dozgonnej miłości. Mężczyzna podawał się za niemieckiego lekarza przybywającego na jednej z wysp Pacyfiku, tymczasem okazał się zwykłym oszustem. Policja kolejny raz apeluje o rozwagę w sieci.

To kolejny podobny przypadek, który został zgłoszony w ostatnim czasie na policję w woj. mazowieckim. Funkcjonariusze podkreślają, że mimo wciąż ponawianych ostrzeżeń, każdego tygodnia pojawiają się nowe ofiary internetowej miłości do oszustów.

Mazowieckie: kobieta straciła ponad 100 tys. zł

Tym razem poszkodowaną jest mieszkanka pow. zwoleńskiego. - Kobieta w ub. roku na jednym z portali społecznościowych poznała mężczyznę podającego się za niemieckiego ortopedę, który rzekomo miał przebywać na kontrakcie z ONZ na jednej z wysp Pacyfiku – poinformowała rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu mł. asp. Katarzyna Słyk.

Z relacji mieszkanki pow. zwoleńskiego wynika, że nowy znajomy bardzo szybko zaczął zapewniać ją o swoich uczuciach i namawiał na wspólny urlop. Mężczyzna, chcąc potwierdzić swoje szczere intencje wobec kobiety, podał jej nawet dane do swojego konta, aby mogła skorzystać z jego pieniędzy. - Niestety konto okazało się fałszywe i pokrzywdzona nigdy nie otrzymała pieniędzy, a sama złapana w sieć kłamstw, kilkakrotnie przelewała różne kwoty, wzięła nawet kredyt w banku i zapożyczyła się u znajomych – powiedziała policjantka. Po upływie około pół roku, kiedy kobieta straciła już ponad 100 tys. zł, uświadomiła sobie, że ma do czynienia z oszustem.

Policjanci przypominają, że internetowi oszuści cały czas modyfikują swój sposób działania i dlatego w każdym przypadku, gdy ktoś próbuje uzyskać od nas pieniądze, trzeba wykazać się dużą ostrożnością. - Najlepiej nie ulegać chwilowemu zauroczeniu, presji czasu i nie przekazywać pieniędzy nieznanym osobom. O wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy należy poinformować policję – podkreśliła rzeczniczka.

Mafia "wnuczków" rozbita. Wielka akcja policji, 5 zatrzymanych za oszustwa i narkotyki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE