Kładka nad kanałem Portu Praskiego

i

Autor: um.warszawa.pl Kładka nad kanałem Portu Praskiego

Kładka nad kanałem Portu Praskiego otwarta - piesi i rowerzyści już z niej korzystają

2022-03-23 7:59

Warszawiacy mogą już korzystać z kładki nad kanałem Portu Praskiego. Umożliwiła to decyzja nadzoru budowlanego pozwalającego na użytkowanie ulic: Wybrzeże Szczecińskie i Wybrzeże Helskie - poinformował we wtorek, 22. marca stołeczny ratusz.

Nowy trakt po wschodniej stronie Wybrzeża Szczecińskiego

Kładka została wybudowana obok istniejącego mostu drogowego nad kanałem Portu Praskiego. Dotychczas piesi nie mogli przejść po wschodniej stronie Wybrzeża Szczecińskiego w rejonie Portu, chodnik kończył się ślepo na wysokości komisariatu policji rzecznej. Nowa kładka stała się krótkim fragment trasy rowerowej, która w przyszłości będzie mogła zostać przedłużona. "Teraz kładka zostanie wykorzystana jako obejście i objazd przy zbliżającym się remoncie chodników i dróg rowerowych po przeciwnej stronie ulicy. To prace w ramach budżetu obywatelskiego (wykonywane na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich)" - przekazał ratusz.

Pościg za pijanym kierowcą

Część większej inwestycji

Kładka pieszo-rowerowa to element większej inwestycji, która kosztowała 76 mln zł. Jej efektem jest mur, który połączono z bramą przeciwpowodziową u wejścia do Portu Praskiego i z wałem Golędzinowskim po północnej stronie mostu Gdańskiego. "Dzięki temu zabezpieczenie przeciwpowodziowe Pragi-Północ zyskało ciągłość" - zaznaczył ratusz.

Wybrzeże Szczecińskie i Wybrzeże Helskie zostały przebudowane na odcinku ok. 2 km - od ul. Okrzei do mostu Gdańskiego. Powstała nowa jezdnia, obustronne chodniki i ścieżki rowerowe powiązane z terenami rekreacyjnymi nad Wisłą. W tym rejonie posadzonych zostało ok. 40 tysięcy krzewów i bylin (irga szwedzka, trzmielina Fortune’a, trzcinnik ostrokwiatowy lilak Meyera, barwinek pospolity i rozchodnik okazały) oraz 120 drzew (dęby szypułkowe, lipy srebrzyste oraz graby pospolite).

Źródło: PAP

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE