Kładka na ul. Sobieskiego

i

Autor: Google Kładka na ul. Sobieskiego

Kładka na Sobieskiego do likwidacji. Radny PiS krytykuje decyzję

2022-08-25 11:08

W weekend, 27-28.08 rozpoczyna się budowa tramwaju na Wilanów. Przy okazji inwestycji znikną cztery kładki nad ulicą Sobieskiego. Zastąpią je przejścia dla pieszych. Takie rozwiązanie krytykuje m.in radny PiS i wiceprezes Fundacji Starzyńskiego Ernest Kobyliński.

Przejścia i przejazdy naziemne zamiast czterech kładek

Tramwaj na Wilanów to jedna z najważniejszych warszawskich inwestycji ostatnich lat. Przy okazji realizacji przedsięwzięcia rozebrane zostaną cztery kładki nad ulicą Sobieskiego. Mają zostać zastąpione przejściami naziemnymi. Obok nich wyznaczone zaś zostaną przejazdy rowerowe. Kładki znajdują się przy: ul. Sobieskiego 102a, 100a, w osi ulic Czarnomorskiej i Spalskiej, na wysokości ul. Iberyjskiej, oraz przy ul. Sobieskiego 10, przy szpitalu.

"Dodatkowe przejazdy rowerowe powstaną wzdłuż przejść dla pieszych, które zostaną wyznaczone nie tylko w miejscu kładek. Na ul. Sobieskiego takie przejście z przejazdem powstanie jeszcze na wysokości ul. Władysława Hańczy i ul. Iwonickiej (wraz z łącznikiem do ul. Portofino)" - poinformował pełnomocnik ds. komunikacji rowerowej, Łukasz Puchalski.

Tramwaje dojadą do Wilanowa

Radny Kobyliński o likwidacji kładek: "To głupota"

Pomysł zastąpienia kładek przejściami naziemnymi nie podoba się m.in. praskiemu radnemu Ernestowi Kobylińskiemu. "To głupota. Ja rozumiem, że przejścia naziemne są wygodniejsze, ale lepiej zrobić wejścia po pochylni na kładki, nie trzeba nawet montować wind" - powiedział radny. "Osoba na wózku lub z dzieckiem bez problemu sobie taką pochylnią podejdzie i przejdzie przez taką kładkę. I wtedy po pierwsze nie trzeba zatrzymywać ruchu i tworzyć korków, a po drugie mimo wszystko kładki są bezpieczniejsze, bo jednak do potrąceń na pasach częściej lub rzadziej dochodzi, tak samo jak do przebiegania przez jezdnię na czerwonym świetle" - zaznaczył dodając, że jeśli ktoś przebiegnie kładką to nic mu się nie stanie.

Lewica nie chce kładki na Ostrobramskiej

Temat likwidacji kładek dotyczy różnych miejsc w Warszawie. Likwidacji tej, która znajduje się na Ostrobramskiej (na wysokości galerii Promenada), domaga się partia Razem, która przygotowała w tej sprawie petycję. Podkreśla się w niej, że kładka utrudnia życie rodzicom z małymi dziećmi, niepełnosprawnym i osobom starszym. Autorzy petycji proponują w tym miejscu naziemne przejście z sygnalizacją świetlną. Więcej informacji na ten temat znajdziecie w tym artykule.

Tramwaj do Wilanowa - duże utrudnienia w związku z budową

W weekend 27 - 28.08 rozpoczyna się budowa tramwaju na Wilanów. Warszawiacy wracający po wakacjach będą musieli się zmierzyć z ogromnymi utrudnieniami komunikacyjnymi na Mokotowie. Zamknięte dla ruchu zostaną ulice: Puławska, Goworka, Spacerowa, Belwederska i Jana III Sobieskiego.

Od soboty 27 sierpnia do odwołania tramwaje zostaną wycofane z ulic Marszałkowskiej i Puławskiej na odcinku od pl. Zbawiciela do Madalińskiego. Autobusy jadące z Mokotowa w kierunku Śródmieścia zostaną skierowane na trasy objazdowe. Zawieszone zostanie kursowanie tramwajów linii 10, 14 i 18.

Przy ul. Dworkowej powstanie tymczasowa pętla, na którą co kilka minut podjadą tramwaje dwukierunkowe z Wyścigów i Służewca. Tutaj będą dojeżdżały także autobusy zastępcze z placu Konstytucji.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE