Kierowcy MZA rapują dla służby zdrowia! Kogo nominowali? [HOT 16 CHALLENGE 2]

2020-05-13 18:44 STAN
Kierowcy MZA rapują dla służby zdrowia
Autor: Facebook/Miejskie Zakłady Autobusowe, zrzut ekranu Podjęli wyzwanie Hot 16 Challenge

Kierowcy stołecznych autobusów nagrali swoją gorącą 16! Popularna w internecie akcja zwraca uwagę na trudną sytuację służby zdrowia podczas pandemii koronawirusa i zachęca do dołączenia do zbiórki. Jak poradzili sobie stołeczni kierowcy i kogo nominowali? Dowiesz się czytając ESKA Warszawa.

#Hot16challenge - co to jest?

Hot 16 Challenge 2 to kolejna odsłona popularnego wyzwania internetowego, które podbiło cały kraj! Lista kolejnych artystów, którzy dołączyli do wyzwania wydłuża się z godziny na godzinę. Początkowo akcja była kierowana do osób związanych z hip-hopem, teraz swoje raperskie numeru publikują także muzycy, którzy reprezentują zupełnie inny styl muzyczny, np. Dawid Podsiadło czy Daria Zawiałow, ale także osoby zupełnie nie związane ze sceną muzyczną, np. znany radca prawny Marcin Matczak, znany teraz także jako tata Maty czy prezydent Polski Andrzej Duda. Dzisiaj wyzwanie podjęli także kierowcy Miejskich Zakładów Autobusowych!

Czytaj także: Andrzej Duda RAPUJE! Posłuchaj niezwykłego wykonu prezydenta w #Hot16Challenge2


Hot 16 Challenge - zasady

Zabawa polega na nagraniu krótkiego utworu, który będzie miał 16 wersów. Osoba, która podejmuje wyzwanie ma jedynie 72 godziny na nagranie swojego numeru. Po wykonaniu utworu może nominować do zadania kolejne osoby. Pierwsza edycja zabawy rozpoczęła się w 2014 roku. Hot 16 Challenge 2 połączono z akcją charytatywną. Występujący artyści zachęcają do wzięcia udziały w zbiórce na rzecz pracowników służby zdrowia i walki z koronawirusem.

MZA podjęły wyzwanie!

Kierowcy MZA także postanowili podjąć wyzwanie! Po nominacji Adama Federa w mediach społecznościowych Miejskich Zakładów Autobusowych pojawiło się nagranie, na którym rapują kierowcy autobusów!
- Wawa pusta korków nie ma, jest luźno. Widzę biegnie ktoś - poczekam, choć późno - słyszmy na nagraniu. - Chwila odpoczynku, bułka, łyk kawy. Wsiadam znów za kółko - pyk - i zawracamy - kontynuuje kierowca.

W Hot 16 Challenge wzięło udział czterech kierowców, wśród nich jedna pani. MZA nominowały wiele lokalnych instytucji, m.in. Tramwaje Warszawskie, Metro Warszawskie czy Zarząd Oczyszczania Miasta.

Hot 16 Challenge w liczbach

Według danych umieszczonych na oficjalnej stronie:

  • 1825 artystów zostało nominowanych,
  • 1 856 578,05 zł zebrano,
  • uzyskano ponad 177.8 mln wyświetleń na YouTubie

Do zbiórki może dołączyć każdy. Link znajduje się >>TUTAJ<<

#Hot16challenge2 Adama Federa