Kiedy uczniowie wrócą do szkół? Znamy prawdopodobną datę!

2020-11-06 14:10
Kiedy uczniowie wrócą do szkół? Znamy prawdopodobną datę!
Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe: Kiedy uczniowie wrócą do szkół? Znamy prawdopodobną datę!

Kiedy uczniowie wrócą do szkół? To pytanie zadaje sobie wielu rodziców, którzy znów martwią się tym, jak pogodzić obowiązki domowe i firmowe. Zgodnie z nowymi zasadami bezpieczeństwa, ogłoszonymi przez premiera Mateusza Morawieckiego, do 29 listopada 2020 uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych i ponadpodstawowych uczą się w trybie zdalnym. Jak długo?

Kiedy uczniowie wrócą do szkół? To nie łatwy początek roku szkolnego nie tylko dla osób, które przygotowują się do egzaminów. Od poniedziałku 9 listopada również uczniowie klas 1-3 będą uczyć się zdalnie. Wszyscy nauczyciele, którzy zdecydują się zakupić specjalny sprzęt do nauczania zdalnego, będą mogli liczyć na rządowe wsparcie. Co to oznacza w praktyce? Uczniowie muszą ponownie przyzwyczaić się do tego typu nauki, bo do szkolnych ławek nie wrócą prędko. Niektórzy dyrektorzy podają już jednak orientacyjną datę! To najbardziej prawdopodobny scenariusz.

Kiedy uczniowie wrócą do szkół? Znamy prawdopodobną datę!

Budynki szkół już teraz są otwarte dla niektórych uczniów! Kogo to dotyczy? Na zajęcia dodatkowe w niewielkich grupach mogą zgłaszać się maturzyści i uczniowie klas 8. Jest to związane z egzaminami, do których się przygotowują.

Uczniowie do szkół wrócą najprawdopodobniej dopiero po feriach zimowych! Wiele placówek podało rodzicom właśnie ten termin, jako orientacyjny. Oznacza to, że nauka zdalna potrwa do lutego!

Igor Herbut miał wypadek na koncercie! Artysta wspomina, jak do tego doszło
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE