Kiedy połączenia do Piaseczna oraz Zegrza? Na drodze dwa remonty

2021-02-25 15:14 alg STAN
pkp
Autor: pixabay.com

Najpierw przebudowa Warszawy Zachodniej, później remont linii średnicowej- otwarcie połączeń kolejowych do Piaseczna czy Zegrza Południowego może się opóźnić. Uruchomienie tras jest zależne od tempa prac kolejarzy, tymczasem miasto zapewnia, że kupione z myślą o nich nowe pociągi będą gotowe już za rok.

Nauka jazdy na rolkach w domu | ESKA XD - Fit vlog #16

Będą nowe pociągi, ale...kiedy pojawią się wyczekiwane połączenia?

Miasto chwali się, że rozpoczęła się produkcja ponad 20 nowych składów dla SKM, które zawiozą pasażerów między innymi do Piaseczna czy Zegrza Południowego. Trasy mają zostać uruchomione dzięki przebudowie Warszawy Zachodniej, jednak kolejarze wstrzymują się z zapewnieniami, że uda się to zgodnie z planem, czyli w 2023 roku

"W 2023 jeśli nie będzie nieprzewidzianych problemów na terenie budowy, będzie przygotowana infrastruktura na terenie stacji Warszawa Zachodnia i będzie istniała możliwość przejazdu. Natomiast możliwość wprowadzenia takich dodatkowych kursów będzie oceniania na bieąaco, podczas konstruowania rozkładów jazdy" - mówi Mirosław Siemieniec, rzecznik PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Mimo to, stołeczni urzędnicy mają nadzieję, że już niedługo pociągi ruszą na wyczekiwane trasy.

"Chcielibyśmy, żeby pociągi SKM łączyły do Piaseczna. To byłaby trasa łącząca je z Legionowem przez Dworzec Zachodni. Chcielibyśmy także, żeby udało się przedłużyć trasę, która dziś kończy się w Wieliszewie, do Zegrza"- mówi Tomasz Kunert z Zarządu Transportu Miejskiego.

Nowe pociągi mają być gotowe wiosną przyszłego roku.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!