Kiedy koronawirus atakuje - pomóż tym, którzy tego potrzebują!

2020-03-10 20:00

Mieszkańcy Wilanowa nie chcą panikować. Wpadli na pomysł nietypowej sąsiedzkiej inicjatywy, która polega na pomocy osobom starszym. Bo to właśnie osoby po 80. roku życia ze względu na obniżoną odporność są w grupie szczególnego ryzyka.

W Wilanowie pojawiła się nowa inicjatywa sąsiedzka, którą mieszkańcy aktywnie komentują w mediach społecznościowych. Akcja polega na pomocy osobom starszym. Dotyczy to robienia zakupów, pomocy w codziennych sprawach i nawet spacerów z psiakami. Bo jak wiadomo, to właśnie seniorzy są szczególnie zagrożoną grupą, jeśli chodzi o zarażenie koronawirusen. - Warto zminimalizować to ryzyko i pomóc sąsiadom w robieniu zakupów czy innych codziennych sprawach. Musimy się wspierać i pomagać sobie na wzajem. Nie ma histerii, bo nie ma póki co ku temu powodów. Warto zachować zdrowy rozsądek i podstawowe kwestie bezpieczeństwa, takie jak higiena i mycie rąk. Zobaczymy, jak będzie sytuacja się zmieniała - mówi mieszkaniec Wilanowa i dzielnicowy radny Tomasz Kłuszejko. Do tej sąsiedzkiej inicjatywy dołączają kolejne osoby, a lekarze radzą jednak zachowywać ostrożność i pomagając, uważać też na siebie. Więcej o tej inicjatywie znajdziecie na facebookowym profilu stowarzyszenia "Przyjazny Wilanów".

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE