Stokrotki

i

Autor: Canva.com

Kiedy jest pierwszy dzień wiosny 2020? Mazowsze wita ją jako jedno z pierwszych! [wiosna kalendarzowa i astronomiczna 2020]

2020-03-17 10:52

Wiosna 2020 już niedługo zagości u nas na stałe. Jej początek wyznacza astronomia i kalendarz, lecz również sama przyroda. Chociaż zima 2020 nie dała się nam mocno we znaki, to i tak czekamy już z utęsknieniem na promienie słońca, które rozgrzeją nas po długiej przerwie. Kiedy jest początek wiosny astronomicznej i kalendarzowej 2020?

Na ten moment z utęsknieniem czekają wszyscy. Pierwszy dzień wiosny celebrowany jest od wieków. Nasi przodkowie urządzali z tej okazji huczne imprezy, jedli, pili i palili lub topili kukłę, która symbolizowała zimę. Zwyczaj ten pozostał w naszej pamięci do dziś, chociaż Marzannę żegnają jedynie dzieci. Kalendarzowa wiosna 2020 zaczyna się 21 marca. Termin ten ustalono na stałe i w przeciwieństwie do wiosny astronomicznej nigdy się nie zmienia. Pierwszy dzień astronomicznej wiosny w 2020 wypada w piątek, 20 marca.

Wiosna 2020 - na Mazowsze przyjdzie wcześniej!

Wiosna kalendarzowa rozpocznie się razem ze wschodem słońca. W Warszawie nastąpi on wcześnie, bo już o 05:39. Przyroda obudzi się w Warszawie do życia kilka dni przed tym czasem. To za sprawą wyższej temperatury, jaka utrzymuje się w mieście. Kwiaty i zwierzęta poczują się całkiem rozbudzone już w okolicach 15 marca.

e-Uzależnienia
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE