Halloween 2020: 'zakaz obchodów to tylko kwestia czasu'. W tym roku nie będziemy zbierać cukierków?

2020-10-30 6:55
Kiedy jest Halloween 2020? Cukierek albo psikus nie dla Polaków?
Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe - ilustracja do artykułu: Kiedy jest Halloween 2020? Cukierek albo psikus nie dla Polaków?

Halloween 2020: zakaz obchodów to tylko kwestia czasu? W tym roku nie będziemy zbierać cukierków? Takie informacje pojawiały się już wiosną. Wtedy też po raz pierwszy usłyszeliśmy o projekcie ustawy o wspieraniu tradycji narodowych RP. To według niego karane miały być osoby, które przebierają się za potwory, demony, diabły i czarownice. Chociaż sprawa ucichła, to przed wielbicielami święta duchów stoją inne przeszkody.

Spis treści

  1. Halloween 2020: 'zakaz obchodów to tylko kwestia czasu'
  2. Kiedy jest Halloween 2020?

Halloween 2020:'zakaz obchodów to tylko kwestia czasu'. W tym roku nie będziemy zbierać cukierków?

- Kto w dniu 31 października chodzi i puka po mieszkaniach, prosząc o cukierki, lub ostrzegając przed popełnieniem złośliwego żartu – podlega karze grzywny w wysokości co najmniej 500 złotych lub karze ograniczenia wolności - to fragment petycji , o której głośno zrobiło się w lipcu. Chociaż projekt ustawy, która miała karać więzieniem za obchodzenie Halloween odszedł w niepamięć, to miłośnicy zbierania cukierków będą musieli zmierzyć się z innymi, realnymi problemami tej jesieni. Mowa oczywiście o COVID-19, który utrudni zabawę nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Dlaczego?

Halloween 2020: 'zakaz obchodów to tylko kwestia czasu'

Koronawirus w Polsce z pewnością nie sprzyja obchodom tak pogodnych świąt, jak Halloween. Trudne czasy sprawiają, że śmierć nie wydaje się już tematem do żartów. Ponadto zabawa tego dnia może być niebezpieczna! Tego zdania są między innymi rodzice warszawskich dzieci.

- Uwielbiamy Halloween, jednak w tym roku jest to wyjątkowa sytuacja. Śmierć nie jest tematem do żartów, a zbieranie cukierków naraża dzieci na kontakt z potencjalnymi chorymi. Na pewno nie tylko my mamy takie zdanie. Zakaz obchodów to tylko kwestia czasu. - Pisze pani Małgorzata, matka trzynastolatki.

Takiego zdania jest wielu rodziców, którzy chętnie udzielają się na ten temat na internetowych grupach. Są jednak tacy, którzy dość mają już kolejnych zasad.

- Nie mieliśmy już prawdziwej Wielkanocy, tak samo może być z Bożym Narodzeniem. - uważa pani, Monika matka dwóch córek - Halloween obchodzić jest łatwo. I tak wszyscy mają maski!

Ministerstwo Zdrowia nie wydało jeszcze żadnego oświadczenia w sprawie zaleceń dotyczących obchodów jesiennych świąt i zwyczajów. Ich opinia z pewnością zależy w dużej mierze od liczby zachorowań na koronawirusa jesienią.

Kiedy jest Halloween 2020?

Halloween obchodzimy co roku w przeddzień Wszystkich Świętych - 31 października. W 2020 toku dzień ten wypada w sobotę.

Największe łobuzy wśród gwiazd sportu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE