"Katar" Jana Brzechwy w wykonaniu Komendy Stołecznej Policji. Policjanci edukują przez zabawę [WIDEO]

2020-04-10 16:48 STAN
Policjanci recytują wiersz Brzechwy
Autor: Facebook/Komenda Stołeczna Policji, zrzut ekranu

"Spotkał katar Katarzynę - a-psik!" - każdy kto kojarzy ten wiersz Jana Brzechwy, pamięta że zwykły katar może narobić dużo problemów. Koronawirus jest jeszcze groźniejszy. Dlatego policjanci z Komendy Stołecznej Policji opublikowali wideo, na którym recytują popularny wiersz i jednocześnie pokazują jak prawidłowo zakrywać usta przy kichaniu.

- Katar pewnej Katarzyny, jak zgrabnie przedstawił to Jan Brzechwa, narobił sporo kłopotów. #koronawirus to sprawa dużo poważniejsza. Dlatego apelujemy. W święta #zostanwdomu! Dla siebie i swoich bliskich - informuje Komenda Stołeczna Policji. Na nagraniu widać funkcjonariuszy wykonujących swoje obowiązki. Policjanci jednocześnie recytują wiersz i pokazują jak prawidłowo zasłaniać usta podczas kichania - należy kichać w łokieć.

Pod koniec nagrania policjanci podkreślają, że chociaż wiersz jest humorystyczny - nie możemy pozwolić na to by, koronawirus rozprzestrzeniał się tak szybko jak katar wspomniany przez Brzechwę. Podczas świąt, a także w najbliższym czasie należy zostać w domu!

COŚ DOBREGO #003