Karty Ucznia - jak wymienić? Kiedy stracą ważność?

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Karty Ucznia - jak wymienić? Kiedy stracą ważność?

2022-05-05 13:25

Zarząd Transportu Miejskiego przypomina rodzicom uczniów 4 klasy szkoły podstawowej o konieczności wymiany Karty Ucznia. Karty wydane w 2018 r. stracą ważność 30 września. Właśnie ruszyła ich wymiana.

Dzięki karcie uczniowie stołecznych szkół podstawowych oraz warszawiacy uczęszczający do podwarszawskich szkół podstawowych mogą korzystać z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską. Wydane w 2018 roku karty będą ważne tylko do 30 września. Są dwa sposoby żeby ją wymienić.

Drogą internetową, za pośrednictwem strony do której link wyśle szkoła, w której uczy się dziecko. Rodzice będą do tego potrzebowali numeru obecnej Karty Ucznia oraz zdjęcia dziecka. "Fotografia powinna być legitymacyjna, wykonana w orientacji pionowej na jednolitym, jasnym tle. Musi być w odpowiednim formacie – JPG lub PNG, w minimalnej rozdzielczości 200×259 pikseli, a wielkość pliku nie może przekroczyć 2 MB. Powinna ona być także aktualna i wykonana w ciągu ostatnich sześciu miesięcy" - przekazał ZTM.

Po wypełnieniu i wysłaniu wniosku, na adres e-mailowy zostanie wysłane potwierdzenie jego złożenia, a później informacja o rozpatrzeniu. Nową kartę będzie można odebrać w szkole po otrzymaniu wiadomości o jej wyrobieniu i dostarczeniu.

Kartę można również bezpośrednio w szkole, składając wypełniony wniosek wraz ze zdjęciem legitymacyjnym dziecka w formacie 3,5×4,5 cm.

Wnioski, zarówno drogą elektroniczną, jak i bezpośrednio w placówce należy składać do 31 maja.

ZTM przypomina, że jeśli dziecko jest uczniem starszej klasy, ważność jego karty minęła przykładowo w zeszłym roku i dotychczas nie została przedłużona, to można to zrobić w każdej chwili w jednym z Punktów Obsługi Pasażerów. Potrzeba do tego ważnej legitymacji szkolnej i poprzedniej Karty Ucznia.

Karta Ucznia obowiązuje w 1. i 2. strefie biletowej, można więc z nimi podróżować także autobusami linii strefowych "700" poza granicami Warszawy, linii lokalnych L oraz – w ramach oferty "Wspólny bilet ZTM-KM-WKD" – pociągami Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej na obszarze obowiązywania wspólnego biletu.

Czym karmić psa? Webinar: Dom przyjazny dla psa. Pies szczęśliwy w domu i na spacerze

QUIZ. Pokazujemy tylko jedno ujęcie z teledysku. Odgadniesz, co to za piosenka?

Pytanie 1 z 15
Ten kadr pochodzi z teledysku do piosenki...
QUIZ. Pokazujemy tylko jedno ujęcie z teledysku. Odgadniesz, co to za piosenka?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE