Już jest JESIEŃ! Oto dowód na to, że definitywnie pożegnaliśmy lato w tym roku!

2020-08-24 8:42 A.D.
Już jest JESIEŃ! Oto dowód na to, że definitywnie pożegnaliśmy lato w tym roku!
Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe - ilustracja artykułu Już jest JESIEŃ! Oto dowód na to, że definitywnie pożegnaliśmy lato w tym roku!

Upały, burze i wciąż planowane urlopy... Czas o nich zapomnieć, bo... już jest JESIEŃ! To nie żart, a fakt, któremu nie da się zaprzeczyć. Natura zdecydowanie przyśpieszyła i przygotowuje się na nadejście zimy. Oto dowód na to, że definitywnie pożegnaliśmy lato w tym roku! Poznacie go czytając ESKA.pl Warszawa

Spis treści

  1. Jesień 2020 - pierwsze oznaki
  2. Pierwszy dzień jesieni - kiedy jest jesień kalendarzowa i astronomiczna?

Już jest JESIEŃ! Oto dowód na to, że definitywnie pożegnaliśmy lato w tym roku!

- Misie z warszawskiego zoo - Tatra, Sabina oraz Mała są teraz w trakcie zbierania zapasów na zimę i mają przeogromny apetyt - informują pracownicy Miejskiego Ogrodu Zoologicznego. "Choć nie zapadają w sen zimowy, pod koniec jesieni będą bardziej ospałe i mniej głodne. I tak aż do wiosny, kiedy to wyższa temperatura rozbudzi je do życia" - opowiadają pracownicy zoo. Zapasy przygotowywane przez niedźwiedzice to jedna z pierwszych oznak tego, że lato właśnie odeszło w zapomnienie.

Jesień 2020 - pierwsze oznaki

Zachowanie warszawskich niedźwiedzi to nie jedyny znak, że lato odeszło. Już teraz można zobaczyć odlatujące z naszego kraju bociany i gęsi. Pierwsze z ptaków przekroczyły już granice. Uważni obserwatorzy przyrody z pewnością zauważyli również, że kolor zmieniają powoli liście, a niektóre z nich opadają już na nasze trawniki. Spadki temperatury i coraz rzadziej występujące burze będą kolejnym ze znaków.

Pierwszy dzień jesieni - kiedy jest jesień kalendarzowa i astronomiczna?

Pierwszy Dzień Jesieni przypada na 22 września (wtorek). Będzie to jesień astronomiczna. Pierwszy dzień jesieni kalendarzowej, zawsze przypada 23 września. Dawniej nazywany był również Świętem Plonów. 

Dramat mieszkańców Wawra. Teraz czuje się jak w klatce