Jeziorko Czerniakowskie czynne w długi weekend. Sinic już nie ma

2022-08-12 15:26
Jeziorko Czerniakowskie czynne w długi weekend. Sinic już nie ma
Autor: OSiR Mokotów

Doskonała wiadomość dla warszawiaków tuż przed długim weekendem. Kąpielisko nad Jeziorkiem Czerniakowskim zostało ponownie otwarte. Badania wody wykazały, że nie ma już zagrożenia sinicami.

"Mamy dla Was dobrą wiadomość przed długim weekendem - kąpielisko nad Jeziorkiem Czerniakowskim zostaje otwarte" - poinformował Ośrodek Sportu i Rekreacji Mokotów.

Jeziorko Czerniakowskie: kąpielisko czynne

Popularne kąpielisko na Czerniakowie było w ostatnich dniach zamknięte. 2 sierpnia na profilu OSiR Mokotów na Facebooku ukazał się niepokojący komunikat: "Kąpielisko nad Jeziorkiem Czerniakowskim zostało zamknięte ze względu na podejrzenie występowania sinic. Prosimy o przestrzeganie zakazu kąpieli".

Taki sam komunikat rozwieszono nad brzegami jeziorka. Wejścia do wody oddzielono taśmami, aby zminimalizować ryzyko, że ktoś zdecyduje się popływać. Mimo to warszawiacy łamali zakaz.

Borkoś z nagrodą miasta Warszawy. Na co ją przeznaczy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE