globus geografia

i

Autor: Pexels

Quiz

Państwa Azji i ich stolice w szybkim quizie. Jak dobrze je znasz?

2023-11-14 14:28

Jeśli uważałeś na lekcjach geografii, być może doskonale pamiętasz nazwy poszczególnych stolic państw świata. Jako że z czasem łatwo jest zapomnieć o niektórych z nich, dobre przypomnienie może stanowić rozwiązanie naszego quizu. Sprawdź, czy jesteś mistrzem mapy, tym razem w kontekście państw Azji.

Państwa i stolice Azji - quiz

W ostatnim czasie udostępniliśmy już quiz o państwach i stolicach Europy. Tym razem pasjonaci geografii mogą zmierzyć się z testem, który dotyczy dopasowywania nazw stolic do poszczególnych krajów Azji. Choć większość z nich każdy może sobie bez problemu przypomnieć, na przykład jeśli chodzi o Japonię czy Koreę Południową, niektóre mogą stanowić niemałą zagadkę z powodu ogromnej odległości geograficznej.

Jeśli interesujecie się tą tematyką, wkrótce wybieracie się do Azji lub też po prostu chcecie odświeżyć swoją wiedzę, zapraszamy do zmierzenia się z naszymi pytaniami. Gotowi do zabawy? Sprawdźcie swoją wiedzę o państwach i stolicach tej części świata:

Kraje Azji i ich stolice. Szybki quiz z mapy

Pytanie 1 z 10
Które miasto jest stolicą Chin?

Nowe Centrum Edukacji Ekologicznej w Warszawie - zobacz zdjęcia:

Najnowocześniejszy dworzec kolejowy w Europie? Warszawa Zachodnia rośnie w oczach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE