PGE Narodowy

i

Autor: PAWEL DABROWSKI/SE/EAST NEWS

Jest zgoda ratusza na mecz Polska - Albania. Co z kolejnymi planowanymi spotkaniami?

2023-03-20 20:39

Warszawski ratusz wydał już zgodę na organizację meczu Polska - Albania, który odbędzie się 27 marca na PGE Narodowym. Polski Związek Piłki Nożnej zapowiada natomiast, że złoży odpowiednie dokumenty dotyczące rozegrania majowego finału Pucharu Polski oraz czerwcowego meczu towarzyskiego reprezentacji na tym samym obiekcie.

W poniedziałek prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wydał pozytywną decyzję odnośnie zorganizowania na PGE Narodowym imprezy masowej, z zastrzeżeniami wynikającymi z wytycznych zawartych w decyzji Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Oznacza to, że mecz Polska - Albania 27 marca w eliminacjach Euro 2024, jeśli nie będzie wyjątkowo silnego wiatru, może się tam odbyć.

Jednocześnie odmówiono pozwolenia na finał Fortuna Pucharu Polski, który ma odbyć się 2 maja, a także na towarzyskie spotkanie reprezentacji Polski 16 czerwca (na razie nie wiadomo jeszcze, kto będzie rywalem biało-czerwonych).

Czytaj również: Jest zgoda ratusza na mecz na PGE Narodowym. Pojawiło się zastrzeżenie

PZPN o kolejnych meczach na PGE Narodowym

- Złożyliśmy jeden wniosek na trzy mecze. Mamy zgodę na pierwszy, ten z Albanią, ponieważ na razie nie byliśmy w stanie złożyć wszystkich wymaganych dokumentów. Po prostu nie było czasu. Dostarczyliśmy dokumenty dotyczące spotkania z Albanią, bo upływa wymagany termin siedmiu dni do meczu - powiedział PAP rzecznik prasowy PZPN i team menedżer kadry narodowej Jakub Kwiatkowski.

- Na pozostałe dwa mecze, majowy i czerwcowy, złożymy dokumenty w odpowiednim terminie - dodał.

Do sprawy odniósł się również operator PGE Narodowego. - Brak zezwolenia na przeprowadzenie meczów piłkarskich w terminach 2 maja i 16 czerwca na PGE Narodowym nie dotyczy dachu. Negatywna opinia policji jest związana z kwestami proceduralnymi organizatora meczów. Z naszej wiedzy wynika, że organizator złoży nowy wniosek w najbliższym czasie. Wszystkie zaplanowane na 2023 rok wydarzenia odbędą się zgodnie z planem - przekazano za pośrednictwem Twittera.

Zobacz, jak wygląda budowa tramwaju do Wilanowa:

Food Truck Festival 2023
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE