chmury

i

Autor: Pixabay

Prognoza pogody

Jesienna pogoda już w sierpniu? Warunki mogą zaskoczyć urlopowiczów

2023-08-04 7:24

W tegoroczne wakacje nie brakuje intensywnych upałów, które dały się we znaki mieszkańcom całej Polski. W ostatnim czasie coraz częściej na niebie pojawiają się jednak gęste chmury, a miejscami przechodzą gwałtowne burze z piorunami, a nawet gradem. Jak więc wyglądają prognozy IMGW na najbliższy tydzień?

Komunikat z prognozą pogody na najbliższe dni wydali już przedstawiciele IMGW. Jak zaznaczyli, aura w nadchodzącym tygodniu będzie "dynamiczna i bardzo zmienna". - W weekend czekają nas intensywne, a nawet chwilami ulewne opady deszczu i burze. Dodatkowo wystąpi duża różnica temperatury pomiędzy wschodem Polski – tam temperatury sięgną około 30°C, a centrum i zachodem – gdzie temperatura w dzień podczas opadów deszczu spadnie do 15-17°C - poinformowali.

Warto jednak zaznaczyć, że już pod koniec tygodnia pożegnamy chłód, miejscami zakrawający już o jesienną aurę. Eksperci zapewniają, że znów zrobi się cieplej.

Prognoza pogody na sierpień 2023 - 4.08-10.08.

W piątek, 4 sierpnia w Polsce będzie ciepło i pogodnie. Na północnym zachodzie i Podkarpaciu może jednak wystąpić przelotny deszcz, a na południowym wschodzie i wybrzeżu - burze. - Na Pogórzu Karpackim opady do 15 mm, w Bieszczadach podczas burz do 35 mm. Temperatura maksymalna na zachodzie i południu od 21°C do 24°C, na wschodzie od 24°C do 26°C, chłodniej nad morzem i w rejonach podgórskich Karpat około 19°C - wyliczył IMGW.

W sobotę, 5 sierpnia niebo pokryją chmury, a na południu i w centrum kraju popada. Według ekspertów na wschodzie należy się spodziewać burz. - Temperatura maksymalna od 17°C do 27°C, najcieplej na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu od 28°C do 30°C - dodano.

Jeśli chodzi o niedzielę, 6 sierpnia w kraju nadal będzie pochmurno. Nie zmieni to jednak faktu, że na wchodzie wciąż będzie bardzo ciepło, ale jednocześnie burzowo. Popada również na zachodzie i w centrum, gdzie będzie jednak znacznie chłodniej - od 15°C do 20°C.

- W poniedziałek i we wtorek (7 i 8 sierpnia) już w całym kraju odczuwalne ochłodzenie, nadal dużo chmur i przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna w poniedziałek od 16°C do 20°C, a we wtorek od 17°C do 22°C - zaznaczyli specjaliści.

Nadzieja na poprawę aury nadejdzie w środę, 9 sierpnia, kiedy to deszczowo będzie jedynie na północy, a w całym kraju zrobi się cieplej. Jak zapowiedział IMGW, "temperatura maksymalna od 23°C na północnym wschodzie do 28°C na południowym zachodzie, jedynie nad morzem chłodniej od 19°C do 21°C".

Lato na nowo powitamy w czwartek, 10 sierpnia. Najcieplej - do 31°C - będzie na południowym zachodzie. Najchłodniejszej pogody, wciąż sięgającej jednak ponad 20°C, należy się spodziewać nad morzem oraz na północnym wschodzie.

Koncert Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki 2023 - zobacz zdjęcia poniżej:

BROWAR za 20 ZŁ? To jest chore! Polacy KLNĄ na wakacyjną DROŻYNĘ ! | Komentery
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE