Jarosław Kaczyński przerywa milczenie ws. aborcji. "Ten atak ma zniszczyć Polskę" [WIDEO]

2020-10-27 18:43
Jarosław Kaczyński zabrał głos ws. aborcji
Autor: PAP/Piotr Nowak Jarosław Kaczyński zabrał głos ws. aborcji

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zajął stanowisko ws. protestów dotyczących zaostrzenia ustawy aborcyjnej. Zwrócił uwagę m.in. na ataki na kościoły i wezwał do ich obrony. Prezes partii rządzącej podkreślił też, że protesty są atakiem, które mają zniszczyć Polskę. Co jeszcze powiedział Jarosław Kaczyński podczas przemówienia? Dowiesz się więcej czytając ESKA Warszawa.

Kaczyński o strajku kobiet

Jarosław Kaczyński zajął stanowisko ws. aborcji

Szef Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński wypowiedział się w kwestii orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce. Po tej decyzji sędziów w całej Polsce odbywają się liczne protesty.

Czytaj także: Warszawa solidarna z kobietami! "Środa wolna od pracy" w miejskich urzędach

- Musimy przyznać, że mamy całkowitą rację, jeśli chodzi o kwestie prawne. Tego wyroku nie można zmienić w trakcie obwiązywania obecnej konstytucji. Nie można tym bardziej uchwalić ustawy, która by dopuszczała aborcję na życzenie. A takie jest życzenie skrajnej lewicy - podkreślił prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Kaczyński wzywa do obrony kościołów

Znaczną część wystąpienia Jarosława Kaczyńskiego zajęła kwestia ataków na kościoły. W niedzielę protestujący pikietowali w okolicy świątyń. Niektóre z nich zostały zniszczone.

Czytaj także: Protesty kobiet 27.10.2020 w Warszawie i innych miastach Polski - co będzie się działo na ulicach?

- Władze mają nie tylko prawo, ale i obowiązek przeciwstawianiu się takim wydarzeniom. Dokonywane są ataki na kościoły. To wydarzenie nowe i fatalne. Człowiek może być wierzący, albo nie. Polska zapewnia pełną tolerancję religijną. Ale z całą pewnością ten depozyt moralny, który jest dzierżony przez kościół, to jedyny system moralny, który jest w Polsce powszechnie znany - podkreślił prezes PiS.

- To obowiązek obywateli, by bronić polskich kościołów. Wzywam wszystkich członków Prawa i Sprawiedliwośi i wszystkich, którzy nas wspierają, by wzięli udział w obronie kościół - podkreślił Kaczyński.

Kobiety chcą zniszczyć Polskę?

Prezes PiS Jarosław Kaczyński podkreślił, że w protestach często biorą udział także dzieci, dlatego mają one szczególnie wysoką szkodliwość. Co więcej, szef partii rządzącej podkreślił, że protestujące mogły być wcześniej szkolone.

- W tych atakach widać pewne elementy przygotowania, być może nawet wyszkolenia. Ten atak jest atakiem, który ma zniszczyć Polskę. Ma doprowadzić do triumfu sił, których władza zakończy historię narodu polskiego, tak jak dotąd go postrzegaliśmy. Narodu, który mamy w naszych umysłach i w naszych sercach - dodał Kaczyński.

Na środę zaplanowany jest strajk generalny. Kobiety w całej Polsce zamierzają nie stawić się w miejscu pracy. Podobnie jak studenci, którzy nie będą brali udziału w zajęciach. W piątek kobiety z całej Polski zamierzają protestować w Warszawie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE