Jamir przeszedł operację. Jak się czuje gwiazda warszawskiego zoo?

i

Autor: Facebook/Drapieżniki Warszawskiego ZOO Jamir przeszedł operację. Jak się czuje gwiazda warszawskiego zoo?

Jamir przeszedł operację. Jak się czuje gwiazda warszawskiego zoo?

2022-10-27 10:07

Operacja w warszawskim zoo. Pantera śnieżna przeszła operację. U Jamira zauważono niewielki guzek na czole, który wymagał usunięcia. Zobacz zdjęcia z operacji.

- Jakiś czas temu u naszego samca pantery śnieżnej zauważyliśmy niewielki guzek na czole. Po konsultacji weterynaryjnej zadecydowano o jego usunięciu - poinformowało warszawskie zoo w mediach społecznościowych. 

Dzień przed operacją Jamir został zważony. Okazało się, że waży 36 kg. Były to procedury konieczne, by odpowiednio dobrać dawkę środków znieczulających. Po podaniu narkozy wycięto guzek u pantery śnieżnej, ale także wykonano ogólny przegląd stanu zdrowia oraz dodatkowe badania, m.in. USG jamy brzusznej i płuc, badanie kardiologiczne, pobranie krwi oraz zmierzenie ciśnienia.

Czytaj także: Warszawskie ZOO z nową nazwą. Oficjalna zmiana nastąpi już 1 stycznia

- Nad wszystkim czuwał zespół lekarzy weterynarii z naszego ogrodu - dr Agnieszka Czujkowska, lek. wet. Marta Gałązka i lek. wet. Katarzyna Miazga oraz zespół zaprzyjaźnionych specjalistów, czyli dr hab. Magdalena Garncarz, dr Monika Januchta, dr Anna Zlot i dr Rafał Niziołek. Bardzo wszystkim dziękujemy za poświęcony czas i profesjonalną opiekę nad naszym kotem. I choć wydaje się, że dzień był już i tak naładowany emocjami i osobistościami, to całej operacji uważnie przyglądała się i nagrywała odcinek ekipa z programu "Weterynarze z sercem" - podkreślają pracownicy zoo.

- Na tę chwilę możemy śmiało stwierdzić, że Jamir jest zdrowy i w bardzo dobrej kondycji. Operację przeszedł dzielnie, nadal chętnie z nami współpracuje i pozwala kontrolować miejsce po zabiegu - dodano. 

Pracownicy podkreślają, że do zabiegu konieczne było ogolenie Jamira. Uprzedzają, że w najbliższym czasie w zoo będzie można go zobaczyć w"niecodziennej fryzurze".

Czy rozpoznasz zwierzęta po uszach?

Pytanie 1 z 13
Takie mięciutkie uszka ma...
Niedźwiedź
Wielkie święto w warszawskim ZOO. Hipopotamica Pelagia świętowała 37. urodziny
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE