Jakie sklepy będą otwarte 15 sierpnia? Sprawdziliśmy, gdzie w święto zrobisz zakupy

2022-08-15 9:30
Jakie sklepy będą otwarte 15 sierpnia? Sprawdziliśmy, gdzie w święto zrobisz zakupy
Autor: Pxhere

15 sierpnia jest dniem ustawowo wolnym od pracy. Postanowiliśmy sprawdzić, gdzie Polki i Polacy będą mogli wtedy zrobić zakupy mimo prawnych obostrzeń. Lista podobnych miejsc nie jest oczywiście długa, jednak wyjątki od reguły istnieją.

1 sierpnia obchodzimy Święto Wojska Polskiego, a katolicy dodatkowo Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. Jak natomiast wynika z polskich przepisów, "w niedziele i święta (ustawowo wolne od pracy - przyp. red.) w placówkach handlowych: 1) handel oraz wykonywanie czynności związanych z handlem, 2) powierzanie pracownikowi lub zatrudnionemu wykonywania pracy w handlu oraz wykonywania czynności związanych z handlem – są zakazane". 

Czytaj również: Przed nami Święto Wojska Polskiego. Czy 15 sierpnia to dzień wolny?

15 sierpnia. Gdzie zrobić zakupy?

Gdzie więc zrobić zakupy, jeśli stanie się to pilnie potrzebne? Prawo przewiduje listę wyjątków, które nawet 15 sierpnia pozostaną lub mogą pozostać otwarte. Mowa tu między innymi o stacjach benzynowych, aptekach i punktach aptecznych, placówkach pocztowych, w których przeważająca działalność polega na świadczeniu usług pocztowych, sklepach internetowych i platformach internetowych, czy też placówkach handlowych, w których handel jest prowadzony przez przedsiębiorcę będącego osobą fizyczną wyłącznie osobiście, we własnym imieniu i na własny rachunek.

Ostatecznie 15 sierpnia warto więc zajrzeć przede wszystkim do osiedlowych sklepów oraz lokali franczyzowych. Często otwarte, choć w innych godzinach, pozostają chociażby Żabki. Zakupy zrobimy tam, gdzie właściciel sam stanie za ladą swojego własnego sklepiku.

W ostateczności warto również spróbować zakupów na stacji benzynowej. Choć asortyment nie będzie zbyt szeroki, przy próbie zdobycia podstawowych produktów, takich jak pieczywo, napoje czy niewielkie przekąski, nie powinniśmy natrafić na problem.

15 sierpnia. Zakupy przez aplikacje dowozowe są możliwe

Dodatkową opcją na zakupy w większych miastach jest skorzystanie z oferty aplikacji, za pośrednictwem których można zamówić zakupy z magazynów do domu.

"Oferujemy użytkownikom ekspresowe zakupy online siedem dni w tygodniu, również w święta. Dlatego w dniu 15 sierpnia nasi klienci będą mieli możliwość złożenia zamówienia poprzez aplikację Jush, tak samo jak każdego innego dnia. Kurierzy dostarczą im zakupy w standardowych godzinach funkcjonowania, czyli od 7:00 do 23:00" - przekazali w rozmowie z Eską przedstawiciele aplikacji Żabka Jush. Warto sprawdzić także m.in. aplikacje Lisek czy Bolt Market, a także eksperymentować z lokalnymi dostawcami.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: 

  1. 15-latek upił się do nieprzytomności. Alkohol bez problemu kupił w sklepie
  2. WUM ogłosił wyjątkowy przełom. Specjaliści w nowatorski sposób pomogli 10-latce
  3. Wypadek na moście Łazienkowskim. Zderzyły się cztery samochody
Zakupy w niemieckich sklepach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE