Zdjęcie poglądowe

i

Autor: cloudlynx/pixabay.com

Jakie są najlepsze "insta place" w Warszawie? Miasto chce stworzyć wyjątkowy przewodnik

2021-11-16 20:47

Zabytkowe budynki, trakt królewski a obok ulubiona knajpka influencerów. Takie miejsca mają się znaleźć w "Insta Przewodniku po Warszawie". Miasto do jego stworzenia zaprasza mieszkańców stolicy, tych którzy nasze miasto już odwiedzili a także tych, którzy dopiero się do niego wybierają.

ZWROT

Przewodnik dla użytkowników Instagrama tworzony... na Instagramie

Akcja tworzenia przewodnika wystartuje w przyszłym tygodniu. Użytkownicy serwisu Instagram będą mogli wrzucać propozycje swoich miejsc, zamieszczając w serwisie ich zdjęcia z odpowiednim hasztagiem. Można je też będzie wysłać bezpośrednio w wiadomości do profilu go2warsaw.

- Mamy piękną Warszawę, w dużej mierze nieodkrytą. Chcemy zaprosić mieszkańców i turystów, aby pokazywali nam swoje ulubione miejsca w stolicy - mówi Bartosz Milczarczyk z Biura Turystyki m.st. Warszawy.

Zachętą do wzięcia udziału w akcji tworzenia "Insta Przewodnika po Warszawie" mają być niecodzienne nagrody.

Na 16 zdjęć wybranych przez jury głosować będą sami użytkownicy Instagrama. Autor zdjęcia, które będzie się cieszyło największą popularnością, otrzyma w nagrodę dwudniowy pobyt w 120-letnim hotelu w samym sercu Warszawy. W cenie są także zdjęcia od osób, które w Warszawie były już jakiś czas temu. Dla organizatorów akcji ważny jest osobisty kontekst i uczucia, jakimi darzą konkretne miejsca w stolicy.

- Zależy nam na tym, żeby te wskazywane miejsca miały jakiś sentyment, jakąś emocję związaną z doświadczaniem Warszawy przez mieszkańców czy turystów, którzy u nas już kiedyś byli - mówi Bartosz Milczarczyk.

Co może się znaleźć w przewodniku? Wybór jest dowolny. To nie muszą być wyłącznie zabytki czy tereny zielone, ale też miejsca nocnego życia miasta czy tętniące gwarem metropolii.

Nie byłeś w Warszawie? Nic straconego

Nie wszyscy mają zdjęcia Warszawy, bo nie każdy miał już okazję ją odwiedzić. Dla nich organizatorzy także przewidzieli nagrody. Wystarczy, że te osoby zagłosują na jedno z 16 wybranych miejsc i opiszą, dlaczego chcieliby je odwiedzić. Dla najlepszego komentarza również przewidziano dwudniowy pobyt w hotelu w centrum.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Warszawa w literaturze. To wypada wiedzieć, nawet jak czytanie to nie twoja pasja

Pytanie 1 z 10
Stanisław Grzesiuk w "Boso, ale w ostrogach" pięknie opisał realia przedwojennej Warszawy. Głównie jakiej części?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE