Jak kiedyś dekorowano stoły na Wielkanoc? Zobacz archiwalne zdjęcia! [GALERIA]

2021-04-02 16:16
Wielkanoc - zdjęcia archiwalne
Autor: Narodowe Archiwum Cyfrowe

Wielkanoc 2021. Wiele osób spędzi święta samotnie lub w mniejszym gronie. To ze względu na pandemię koronawirusa i wprowadzone przez rząd ograniczenia, które mają zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Jeśli już tęsknicie za tradycyjną Wielkanocą, koniecznie zobaczcie galerię, którą dla Was przygotowaliśmy!

Wielkanocna babka, pisanki, mazurek - to elementy, które od zawsze były na wielkanocnych stołach. Nie mogło też zabraknąć cukrowego baranka. Na stole podczas uroczystego śniadania znajdował się koszyczek z poświęconym pokarmem, a w nim: jajko, chleb, kiełbasa, przyprawy czy kawałek świątecznego ciasta. W tym roku prawdopodobnie nie pójdziemy do kościoła z tzw. święconką, ale możemy pięknie udekorować stół. W poniższej galerii przedstawimy tradycyjne inspiracje, które znaleźliśmy w Narodowym AZrchiwum Cyfrowym.

Zobacz galerię:

Jak powstają wielkanocne koszyki?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE