Jak głosowali Polacy za granicą? Kto zwyciężył w drugiej turze? [WYBORY PREZYDENCKIE 2020]

2020-07-13 9:30 A.D.
Duda spełnia obietnicę, którą dał Kukizowi. DUŻA zmiana w Pałacu Prezydenckim
Autor: Kancelaria Prezydenta RP Duda spełnia obietnicę, którą dał Kukizowi. DUŻA zmiana w Pałacu Prezydenckim

Państwowa Komisja Wyborcza podała w poniedziałek o rano wynik wyborów z 99,7% komisji. Do godziny 8.00 aż 9 protokołów zagranicznych nie zostało wysłanych. Są to: Bruksela, Londyn (6 komisji) i 2 komisje z Manchesteru. Jak głosowali Polacy za granicą? Kto zwyciężył w drugiej turze?

Jak głosowali Polacy za granicą? Kto zwyciężył w drugiej turze? Ponad pół miliona Polaków głosowało poza granicami kraju. W pierwszej turze wyborów prezydenckich wśród Polonii zdecydowanie zwyciężył Rafał Trzaskowski uzyskując 48 procent głosów, jak było tym razem? Ciągle oczekujemy na wyniki z Wielkiej Brytanii i Belgii. Na wyspach zarejestrowało się rekordowe 183 tysiące Polaków. Dane poznamy 13 lipca około południa. W USA i Kanadzie zwyciężył Andrzej Duda. We Francji, to kandydat KO zdobył niemal dwukrotnie więcej głosów. Rafał Trzaskowski wygrał również w Rosji, na Białorusi, na Litwie i w Czechach.

Jak głosowali Polacy za granicą? Było wiele nieprawidłowości!

Polacy mieszkający za granicą zgłaszali problemy z jakimi musieli się borykać podczas wyborów. Niektórzy nie otrzymali kart do głosowania, inni dostali je na tyle późno, że nie mają pewności czy ich głos zdążył dotrzeć na czas.

II Tura wyborów: tak głosowali Polacy

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.