Jak głośne są knajpy nad Wisłą? Teraz każdy będzie mógł to sprawdzić na własną rękę

2020-06-10 8:06 DW
Most Poniatowskiego
Autor: Wikipedia Most Poniatowskiego

Nad Wisłą jest zbyt głośno - twierdzą warszawiacy. Po konsultacjach z mieszkańcami, którzy uskarżali się na problem hałasu, miasto postanowiło zamontować nad Wisłą czujniki hałasu. Będą one sprawdzały ile decybeli wydobywa się z nadwiślańskich knajp. Dowiesz się więcej czytając ESKA Warszawa.

Gdzie pojawią się czujniki hałasu?

Chodzi o odcinek między mostem Poniatowskiego a mostem Łazienkowskim - mówi Jan Piotrowski pełnomocnik miasta do spraw Wisły. To właśnie na tę przestrzeń najbardziej skarżą się mieszkańcy nadwiślańskich bloków. 

Czujniki zostaną zamontowane w pięciu lokalach, a każdy warszawiak za pośrednictwem internetu, będzie mógł w danej chwili sprawdzić poziom hałasu w każdym z nich. 

Poziom hałasu - ile może wynosić?

90-95 decybeli - to maksymalny poziom jaki został założony już w 2019 roku podczas ogłaszania konkursu na dzierżawę terenów pod klubokawiarnie na bulwarach w 2019 roku. Miasto chce zadbać również nad czystością bulwarów i spokój mieszkańców również w weekendy podczas koncertów.

Jak zapowiada stołeczny ratusz czujniki mają być zamontowane do końca czerwca. Dotyczy to wszystkich lokali od Mostu Poniatowskiego do Łazienkowskiego, a są to między innymi lokali:

  • Grunt i woda
  • Cud nad Wisłą
  • Hocki Klocki

Sonda z krwiodawstwa. Dlaczego oddajecie krew?