cmentarz

i

Autor: Pixabay

Jak dojechać na cmentarz 1 listopada? We Wszystkich Świętych pasażerowie będą mieli wiele opcji

2022-10-30 17:43

1 listopada, w uroczystość Wszystkich Świętych na ulicach robi się szczególnie tłoczno. Przedstawiciele Warszawskiego Transportu Publicznego apelują, aby tego dnia skorzystać z komunikacji miejskiej, a nie własnego samochodu. Jak więc dojechać na cmentarz?

Wszystkich Świętych - dodatkowe linie

Na tydzień przed uroczystością Wszystkich Świętych przedstawiciele WTP zorganizowali specjalną konferencję prasową. W jej trakcie opowiedzieli mieszkańcom o rozwiązaniach przygotowanych specjalnie na 1 listopada oraz okoliczne dni.

- 1 listopada, we wtorek na ulice Warszawy, poza wzmocnieniami linii autobusowych i tramwajowych, które normalnie funkcjonują w dzień świąteczny, wyjadą 22 dodatkowe, specjalne linie autobusowe, trzy linie tramwajowe. [...] Linie autobusowe będą funkcjonowały ramowo w godzinach 7:00-19:00. Tego dnia na ulice Warszawy wyjedzie blisko 1400 autobusów i w ruchu będziemy mieli również 300 tramwajów - przekazała Katarzyna Strzegowska, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego.

Przedstawicielka ZTM zaznaczyła również, że 1 listopada wzmocniona zostanie częstotliwość kursowania metra, autobusów i tramwajów wybranych linii. Nad akcją będzie czuwać ok. 120 osób nadzorujących ruch, a pasażerom pomoże również ok. 55 informatorów.

Czytaj również: Linie cmentarne w Warszawie. Jak dojechać na groby we Wszystkich Świętych?

1 listopada - utrudnienia i zamknięte ulice

- Organizację ruchu wokół cmentarzy można podzielić na dwie części. Zdecydowaliśmy się na nieco mniejszy zakres w weekend 29-30 października oraz w dzień roboczy 31 października i na pełne zamknięcie ulic wokół cmentarzy 1 listopada, kiedy spodziewamy się największego ruchu - poinformował natomiast Tamás Dombi, szef Biura Zarządzania Ruchem.

W okolicy Cmentarza Bródnowskiego w sobotę, niedzielę i poniedziałek zamknięte dla ruchu ogólnego zostaną ul. Świętego Wincentego oraz fragment ul. Kołowej i ul. Gościeradowskiej. W te same dni, w okolicy Cmentarza Północnego ul. Wólczyńska od ronda do cmentarza będzie dostępna tylko dla pojazdów WTP. W okolicy Cmentarza Powązkowskiego wyłączony zostanie jedynie parking przy Cmentarzu Wojskowym.

1 listopada wszystkie ulice wokół Cmentarza Bródnowskiego będą niedostępne dla samochodów. Chodzi o ul. Świętego Wincentego, Matki Teresy z Kalkuty oraz Odrowąża. W okolicy Cmentarza Północnego zamknięte będą ul. Wólczyńska na odcinku od al. Reymonta do cmentarza wraz z fragmentem ul. Wóycickiego przed cmentarzem. Przy Powązkach wyłączona z ruchu indywidualnego zostaną ul. Powązkowska (z wyłączeniem krótkiego odcinka nad torami) oraz zachodnia jezdnia ul. Okopowej. 

Tak wygląda grób Kory kilka dni po Wszystkich Świętych. Wzruszający widok
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE