Jadowite owady w Polsce. Ich ukąszenie jest niebezpieczne i bolesne!

2022-07-03 14:46

Z kilkudziesięciu tysięcy owadów, jakie występują w Polsce, tylko nieznaczna część może zagrozić człowiekowi. Są owady jadowite oraz takie, które nie wstrzykną nam jadu, ale ich ukąszenie może być bolesne i problematyczne. Uważać muszą szczególnie ci, którzy na jad owadów są uczuleni. W ich przypadku ugryzienie może zakończyć się tragicznie.

W Polsce występuję kilkadziesiąt tysięcy gatunków owadów, ale tylko nieznaczna część może faktycznie zagrozić człowiekowi. Bliskiego spotkania z insektem szczególnie mogą obawiać się osoby wrażliwe i uczulone na jad. W ich sytuacji ukąszenie może zakończyć się tragicznie. Uważać muszą jednak wszyscy. W naszym zestawieniu znalazły się owady jadowite, ale także te, które jadu w sobie nie mają. Mimo to ich ugryzienie może zakończyć się bolesnym obrzękiem i opuchlizną, a niekiedy - tak jak w przypadku kleszczy - nawet chorobą! Na, które owady trzeba uważać? Sprawdź to w naszym zestawieniu!

Utknął na przejeździe. Zaraz potem nadjechał pociąg
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE