Izera: Zaprezentowano pierwszy polski samochód elektryczny. Tak wyglądają prototypy

2020-07-28 17:03
Tak wygląda pierwszy polski samochód elektryczny
Autor: ElectroMobility Poland Tak wygląda pierwszy polski samochód elektryczny

Odbyła się premiera pierwszego polskiego samochodu elektrycznego! To Izera, czyli samochód elektryczny spółki ElectroMobility Poland. To jeden z najambitniejszych projektów, które postawił przed sobą rząd. Dowiesz się więcej czytając ESKA Warszawa.

Izera

Zaprezentowano dwa prototypy pierwszego polskiego samochodu elektrycznego - SUV-a i hatchbacka. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem - już w 2023 roku wyjadą na polskie ulice.

- Inspirowaliśmy się geografią. Góry izerskie to jest piękny zakątek Polski, ale w przeciwieństwie do Karkonoszy, które są niedaleko, to są dość łagodne góry. Ale jednocześnie Góry Izerskie mają w sobie coś specyficznego, co nie pozwala ich pomylić z niczym innym. I tacy chcemy być jako marka motoryzacyjna - unikalni i wyjątkowi - mówi Piotr Zaręba, prezes ElectroMobility Poland.

Szkice i koncept powstał w pracowni Torino Design wraz z zespołem polskich inżynierów i stylistów, pracowali m.in. projektanci z włoskiego studia Torino Design. To renomowana pracownia z Mediolanu mająca na swoim koncie z takimi markami jak BMW czy Ferrari.

Czytaj także: Palant powraca! Znów zobaczymy zapomniany polski sport [MISTRZOSTWA POLSKI W PALANTA]

Spółka ElectroMobility Poland SA to firma założona przez czterech gigantów polskiej energetyki. Powstała w październiku 2016 roku jako inicjatywa czterech polskich koncernów – PGE Polska Grupa Energetyczna SA, Energa SA, Enea SA oraz Tauron Polska Energia SA. Wszystkie te firmy są właścicielami właściwie całej polskiej energii – produkują ją, dystrybuują i sprzedają.

Polski elektryk ma trafić do produkcji pod koniec 2023 roku.

Tak wygląda polski samochód elektryczny
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE