"Inwazja Klaunów" w Warszawie. Praga wraca do cyrkowych korzeni [GALERIA]

2020-07-31 14:21 STAN
Inwazja Klaunów w Warszawie
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne "Inwazja Klaunów" w Warszawie

Żonglerka, akrobacje, chodzenie po linie - tego można się nauczyć podczas warsztatów cyrkowych organizowanych m.in. przez Dom Kultury Praga w Warszawie! A to wszystko, by przygotować się na imprezę..."Inwazja Klaunów", która już w październiku odbędzie się na terenie dawnego zoo marketu. Dowiesz się więcej czytając ESKA Warszawa.

"Inwazja Klaunów" w Warszawie

Szykuje się prawdziwe szaleństwo. Zobaczymy klaunów, akrobatów czy mistrzów żonglerki. A to wszystko na terenie Pragi Północ - i to nie przez przypadek. - Na Pradze działały cyrki. Przed wojną działał cyrk "Wróbelek" oraz blisko niego kino "Oko". Właśnie w tym miejscu spotkamy się 3 października odtwarzając duchy praskich cyrkowców - mówi Katarzyna Szumlas z Domu Kultury Praga.

To nie tylko sztuka

Z kolei jak podkreśla reżyser Michał Walczak, klaunada to sztuka, ale też sposób, by na chwilę uciec od codziennych zmartwień. - Klaun w mieście jest taką figurą bardzo potrzebną, bo on nam przypomina, że nie tylko żyjemy, żeby pracować, zarabiać czy pędzić do przodu, ale też, żeby się bawić, cieszyć życiem i otworzyć się na to, co jest nieoczekiwane.

Czytaj także: "Warszawa w oknie": Mieszkańcy uchwycili na zdjęciach początek pandemii [GALERIA]

Walczak dodaje, że wciąż trwają prace nad ostateczną wizją wydarzenia. - To będzie taki miszmasz takich gatunków jak nowy cyrk, klaunada, akrobatyka, muzyka. Cały czas to się tworzy.

"Klaun w wielkim mieście"

Żeby przygotować się do inwazji klaunów, warto wziąć udział w warsztatach cyrkowych, na które można zapisać się na stronie Domu Kultury Praga. W programie warsztaty:

  • cyrkowe - naucz się żonglować i  żongluj z nami podczas finału INWAZJI KLAUNÓW,
  • scenograficzne - stwórz maskę -  totem inspirowany tradycją praskich rzemieślników, dołóż swoją cegiełkę do scenografii święta miejskiego INWAZJI KLAUNÓW,
  • klaunada - wejdź do świata, gdzie panują przyjemność, odkrywanie i figlarność. Twój clown to część ciebie: ta najbardziej zaciekawiona, spontaniczna i autentyczna. Odkryj swojego klauna i włącz się  jako odtwórca/odtwórczyni konkretnych ról w programie artystycznym podczas INWAZJI KLAUNÓW.

Wszystkie warsztaty są darmowe, ale ze względu na pandemię obowiązuje ograniczona liczba miejsc i zapisy.

Muzeum Neonów w Warszawie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.