kościół

i

Autor: Pexels

Z Warszawy

Nowi kandydaci w seminariach archidiecezji warszawskiej. Ilu rozpocznie formację?

2023-09-25 21:35

Przedstawiciele archidiecezji warszawskiej przekazali, ilu kandydatów rozpocznie w tym roku formację w tutejszych seminariach. Warto zaznaczyć, że z powodu niewielkiej liczby chętnych "od zeszłego roku w seminarium duchownym w Warszawie formują się również klerycy z diecezji łowickiej". Mimo tego, ich ostateczna grupa nie jest zbyt duża.

Nowi kandydaci w seminariach archidiecezji warszawskiej. Ilu ich jest?

Na terenie archidiecezji warszawskiej znajdują się dwa seminaria duchowne – Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne przy Krakowskim Przedmieściu oraz Archidiecezjalne Seminarium Misyjne "Redemptoris Mater" na Bielanach. Obcokrajowcy, zanim rozpoczną naukę seminaryjną, muszą przejść roczny kurs języka polskiego.

W tym roku naukę w obu seminariach rozpocznie łącznie 22 mężczyzn. Do Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego Warszawie zgłosiło się 12 kandydatów, w tym jeden z diecezji łowickiej, natomiast do seminarium misyjnego 10 mężczyzn, w tym jeden obcokrajowiec.

Jak zaznaczył rzecznik archidiecezji warszawskiej, ks. Przemysław Śliwiński, "liczba ta może jeszcze się zwiększyć".

Większość z nowych alumnów pochodzi z archidiecezji warszawskiej, ponad połowa to tegoroczni maturzyści. Formację w seminarium rozpoczyna rok propedeutyczny, który odbędzie się w Podkowie Leśnej.

Nowy komisariat w Warszawie - zobacz zdjęcia:

Trzaskowski podsumowuje pięć lat rządów w Warszawie. Prezydent mówi "Super Expressowi" z czego ma satysfakcję, a co się nie udało
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE