Ile wyniosły straty po Marszu Niepodległości 11.11.2020? Ratusz podaje kwotę

2021-01-14 10:36 P.R
 Marsz Niepodległości 2020: Poznajesz tych mężczyzn? Szuka ich policja!
Autor: Komenda Stołeczna Policji Marsz Niepodległości 2020: Poznajesz tych mężczyzn? Szuka ich policja!

Powyrywane słupy i kostka brukowa, częściowo spalona stacja Veturilo - m.in. takie szkody wyrządzili uczestnicy Marszu Niepodległości, który przeszedł ulicami Warszawy 11 listopada 2020 roku. Teraz stołeczny ratusz podał kwoty jakie miasto wydało na sprzątanie i naprawianie szkód. To ponad 25 tys. zł.

Choć ubiegłoroczny marsz z uwagi na pandemię miał przyjąć formę zmotoryzowaną, oprócz aut i motocykli pojawiło się wielu pieszych. Do zamieszek dochodziło kilkukrotnie m.in. na trasie wiodącej z ronda Dmowskiego do Stadionu Narodowego, a starcia z policją przybrały najgroźniejszy obrót w rejonie ronda de Gaulle'a i stacji Warszawa Stadion. Ratusz podsumował straty następnego dnia. Teraz, w odpowiedzi na interpelację radnej Koalicji Obywatelskiej Renaty Królak, podał konkretne kwoty. - Prace naprawcze na terenach będących w gestii Zarządu Dróg Miejskich oszacowane zostały na kwotę 5 800 złotych, a koszty oczyszczania poniesione przez Zarząd Oczyszczania Miasta na około 20 000 złotych. Daje to kwotę łączną w wysokości 25 800 złotych. Dodatkowo koszt przywrócenia do użytkowania uszkodzonej stacji Veturilo został oszacowany przez operatora systemu na około 4 000 złotych - poinformował Michał Wojdat, sekretarz miasta. Podczas ubiegłorocznego Marszu Niepodległości zostały m.in. powyrywane słupy i kostka brukowa, zniszczone drzwi do jednego z biur urzędu miasta w Alejach Jerozolimskich przy rondzie de Gaulle’a oraz częściowo spalona stacja Veturilo.

Racowisko kibiców Jagiellonii Białystok

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!