Ile pieniędzy zebrała fundacja WOŚP? To już gigantyczna kwota!

2020-01-13 10:14
Konferencja prasowa podczas 28. finału WOŚP
Autor: WOŚP, mat. prasowe Konferencja prasowa podczas 28. finału WOŚP

Trwa 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! 120 tysięcy wolontariuszy w całej Polsce zbiera pieniądze dla dziecięcej medycyny zabiegowej. Od 1993 roku fundacja zebrała już ponad miliard złotych na wsparcie polskiej medycyny! Oprócz tradycyjnych puszek, WOŚP można też wesprzeć przez licytacje wyjątkowych przedmiotów. W ubiegłym roku udało się zebrać rekordowo prawie 176 milionów złotych. I chociaż sztab Owsiaka podkreśla, że nie chodzi o pobicie rekordu, wiele wskazuje na to, że podczas 28. finału WOŚP uda zebrać się jeszcze więcej pieniędzy niż w 2019 roku!

Setki koncertów i różnych wydarzeń na terenie całej Polski, ale też m.in. w Meksyku czy na Zanzibarze. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest znana na całym świecie! Pieniądze zebrane podczas tegorocznego finału WOŚP zostaną przeznaczone na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia najmłodszych. Chodzi m.in. o wyposażenie sal operacyjnych. W tym roku wyjątkowo nie wszystkie pieniądze, które uda się zebrać pójdą na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W związku z tragiczną sytuacją w Australii, gdzie cały czas dochodzi do pożarów, w których zginęły już miliony zwierząt, Jurek Owsiak zadecydował o przekazaniu części funduszy na walkę z żywiołem. Pieniądze, któe zbirze austalijski oddział WOŚP zostaną w Australii. Będą przeznaczone dla organizacji pozarządowej, zbierającej środki na ratowanie życia i zdrowia ofiar pożarów, które dotknęły Australię.

Ile zebrało WOŚP w 2020 roku?

W tym roku zbiórka idzie bardzo szybko! Z samych aukcji udało się zebrać rekordowo dużo pieniędzy. Na tę chwilę na koncie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest suma 23365351 złotych. Suma wciąż rośnie! Aktualną sumę można sprawdzać na stronie wosp.org.pl. Przypominamy, że w tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy gra dla dziecięcej medycyny zabiegowej. W ubiegłym roku udało się zebrać ponad 175 tysięcy złotych! Czy w tym roku padnie rekord? Pieniądze do puszek zbiera około 120 tysięcy wolontariuszy w całej Polsce - ich zdjęcia możecie obejrzeć w komentarzach pod postem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Pamiętajcie, że oprócz dorzucenia się do puszek, można też wziąć udział w wyjątkowych licytacjach. Można między innymi wylicytować niepowtarzalną możliwość poprowadzenia poranka na antenie Radia ESKA! Zwycięzca aukcji zostanie zaproszony do warszawskiej centrali radia, gdzie przez godzinę, wspólnie z ekipą „Obudź się na Jankesa”, będzie współprowadzić program radiowy na żywo!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE