Ile kosztuje wyprawka szkolna 2020/21? Rodzice na zeszyty i kredki wydadzą... krocie!

2020-08-21 11:21 A.D.
Ile kosztuje wyprawka 2020? Rodzice na zeszyty i kredki wydadzą... krocie!
Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe - ilustracja artykułu: Ile kosztuje wyprawka szkolna 2020?

Ile kosztuje wyprawka 2020? Rodzice na zeszyty i kredki wydadzą... krocie! Nawet kilkaset złotych muszą rodzice dzieci w wieku szkolnym wydać na wyprawkę dla swoich dzieci. Poza podręcznikami kupić trzeba zeszyty, przybory szkolne, ale niekiedy też nowy plecak czy piórnik. Dla wielu to spory wydatek. Czy 300 plus wystarczy? Sprzedawcy zdecydowanie zaprzeczają!

Ile kosztuje wyprawka szkolna na rok szkolny 2020/21? Rodzice na zeszyty i kredki wydadzą... sporo. I mówiąc sporo, chcemy podkreślić, że chodzi nam o sumę, która przewyższyć może 300 złotych, które jest wsparciem od rządu. W księgarniach rodzice często pytają też o książki używane. Te są dużo tańsze od nowych, jednak z półek schodzą w pierwszej kolejności.​ Najtrudniej mają rodzice nastolatków. W szkole średniej potrzebne będą nie tylko podręczniki, lecz również ubrania, mapy czy pomoce naukowe.

Mimo licznych promocji w marketach i dużego wyboru produktów w konkurencyjnych cenach właściciele sklepów papierniczych i z pomocami dydaktycznymi przyznają - 300 złotych to o wiele za mało.

Ile kosztuje wyprawka szkolna? Ile zapłacą rodzice nastolatków?

Za wyprawkę nastolatka trzeba zapłacić czasem ponad 1000 złotych! Najwięcej, bo nawet kilkaset złotych kosztuje zestaw podręczników do szkoły średniej, sporo trzeba zapłacić za plecak czy obuwie sportowe i przybory. Rodzice zgodnie przyznaję, że taki wydatek trzeba wcześniej zaplanować.

Ile kosztuje szkolna wyprawka w 2020?

Ile kosztuje wyprawka szkolna? PROMOCJE, NAJLEPSZE CENY

Najtaniej zeszyty i akcesoria szkolne zakupimy w supermarketach. Rodzice powinni jednak dobrze rozplanować zakupy. Być może nie w tym roku dzieci nie będą potrzebować takiej ilości zeszytów i kredek jak w ubiegłych latach. Przyda się natomiast sprawny laptop z podłączeniem do internetu. Przezorny zawsze ubezpieczony!