H&M zamyka niektóre sklepy
Najpierw pandemia, a wraz z nią ograniczenia w handlu i zamknięte galerie, rok temu atak Rosji na Ukrainę i konieczność zakończenia działalności w tych dwóch państwach, a także na Białorusi. H&M, podobnie jak inne modowe marki, mierzy się z poważnym kryzysem gospodarczym. H&M, by uniknąć jeszcze większych strat, zamyka niektóre sklepy. W 2022 roku informowano o zamknięciu blisko 200 sklepów w Rosji, a także ok. 240 na całym świecie. Teraz w planach są kolejne zamknięcia.
"Tym razem zamknięte mają zostać sklepy w Niemczech (tam działa ich najwięcej na świecie, blisko 450). Jak podaje portal polskiobserwator.de liczba sklepów H&M w Niemczech spada już od 2019 roku. Obecnie sieć ma tam 430 placówki, ale jeszcze w tym roku część z nich zostanie zamknięta. W listopadzie 2022 H&M ogłosił, że około 100 sklepów na całym świecie ma zostać zamkniętych, a pracę może stracić nawet 1500 osób" - podaje "Super Express".
H&M ma rozwijać sprzedaż ubrań, obuwia, akcesoriów i dodatków do domu przez sklep internetowy.
Zamknięcie H&M w centrum handlowym Karolinka w Opolu
Nie wiadomo, czy H&M będzie zamykał sklepy w Polsce, których aktualnie ma ok. 200, działają one m.in. w centrach handlowych w dużych miastach. Lokalne media podały w połowie sierpnia o zamknięciu salonu H&M w CH Karolinka w Opolu.
Sklepy H&M
H&M, czyli Hennes & Mauritz AB to szwedzkie przedsiębiorstwo odzieżowe, z siedzibą w Sztokholmie.
H&M ma około 5 tys. sklepów oraz zatrudnia ponad 148 tys. osób w 38 krajach Europy, Ameryki Północnej (Kanada, USA), Azji (Kuwejt, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Chiny, Hongkong) i Afryki. W 2003 roku otwarto pierwszy sklep H&M w Polsce. Firma produkuje ubrania głównie w Chinach i Bangladeszu.