Historia przyjaźni małych jeży i kotków! To najsłodszy film jaki zobaczycie w internecie [WIDEO]

2020-02-17 12:00 A.D.
Kotek
Autor: https://www.facebook.com/Jezurkowo/

Ta historia poruszy nawet prawdziwie kamienne serce. Jeżurkowo Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt, który znajduje się niedaleko Warszawy, z okazji Światowego Dnia Kota 2020 podzielił się wzruszającą historią i filmikiem o międzygatunkowej przyjaźni. Czegoś tak niezwykłego nie widzieliście!

17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota. Z tej okazji Jeżurkowo Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt podzielił się uroczą historią o międzygatunkowej przyjaźni. Słodkie kociaki i jeżątka połączył niezwykła więź.

,,Przed kilkoma latami pierwszy i jak dotychczas jedyny raz ratowaliśmy zwierzęta udomowione. Kocięta zostały odrzucone przez matkę, trafiły do nas w koszmarnym stanie, ale jakimś cudem udało nam się utrzymać cały miot przy życiu. Po pewnym czasie kotki mogły już wychodzić na zewnątrz, a tam ćwiczyły osierocone, właśnie odchowywane przez nas jeżątka. I nastapiło kilka niezwykłych dni, w których oba gatunki nawiązały ze sobą kontakt. Póżniej szybko dorastające i poważne jeże straciły zainteresowanie kociętami, którym tylko zabawa w głowie. Jednak pozostało sporo filmów dokumentujących całą sytuację, a to jeden z nich, w którym mały jeżyk za wszelką cenę chce bliżej poznać kotkę Landrynkę. Młode jeże poznają świat głównie za pomocą węchu, nic dziwnego, że Landrynka nie była zachwycona takim zachowaniem.
Kocięta otrzymały u nas status rezydentów. Landrynka i jej rodzeństwo wyrosły na długowłose koty wyjątkowej urody, mają w tej chwili około 3,5 roku. I mamy nadzieję, że czują się szczęśliwe."

Jeżurkowo Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt - jak pomagać?

Jeśli chcecie pomóc podopiecznym ośrodka, to możecie przekazać na ich rzecz jeden procent swojego podatku. Jeżurkowo działa od 2011 roku i zajmuje się pomocą jeżom po wypadkach i opieką nad osieroconymi jeżowymi maluchami. Pomaga również przetrwać zimę jeżom z okolic Warszawy.