Halloween w Warszawie: Odwiedź przerażającą farmę strachu z wioską czarownic!

2022-10-28 13:12
Halloween w Warszawie: Odwiedź przerażającą wioskę czarownic!
Autor: pixabay.com Halloween w Warszawie: Odwiedź przerażającą wioskę czarownic!

Co robić w Halloween w Warszawie? Dyniowy ogród zmieni się w wywołującą gęsią skórkę wioskę czarownic! Będą gigantyczne pająki, czarne koty i oczywiście... czarownice. Gdzie znajduje się to straszne miejsce? Sprawdź szczegóły.

Halloween w Warszawie: Odwiedź wioskę czarownic! 

Warszawa świętuje Halloween. Jednym z miejsc, w którym będzie można poczuć klimat rodem z amerykańskich filmów grozy będzie działający na dachu Galerii Północnej „Dyniowy ogród”. Ten już 29 i 30 października zamieni się w „scary farm”, czyli farmę strachu, popularną za oceanem formę rozrywki.

Czytaj także: Halloween w Warszawie. Sprawdź listę najlepszych imprez

Halloween w Warszawie: Czym jest scary farm?

Jej motywem przewodnim będą wiedźmy. Odwiedzających witać będą upiorne wieszczki, pająki, straszydła oraz Jack-o'-lanterns, czyli wydrążone i podświetlone dynie. W samej przestrzeni ogrodu znaleźć będzie można z kolei tańczące nad kotłem czarownice. Nie zabraknie także innych dekoracji nawiązujących do ich atrybutów, w tym: mioteł, czarnych kotów, kruków czy szpiczastych kapeluszy.

– W tym roku przez dwa dni bawimy się w iście amerykańskim stylu, sięgając do tradycji „scary farm”, czyli miejsc, które w czasie Halloween scenografią i atrakcjami nawiązują do kultowych filmów grozy, thrillerów czy slasherów. My swoich inspiracji poszukaliśmy w legendach z Salem – mówi Barbara Andrzejewska, marketing manager Galerii Północnej.

– I tak stworzona przez nas „Wioska czarownic” będzie miejscem pełnym czarów, które zapewni pozytywny dreszczyk emocji mieszkańcom stolicy. Efekt dodatkowo spotęgują tajemnicze kociołki, wszechobecne gęste pajęczyny i odgłosy nie z tego świata, a także upiorna muzyka – zapowiada.

Wiedźmy to jednak nie jedyne nadprzyrodzone postaci, jakie spotkają odwiedzający. Przechadzając się po „Wiosce czarownic” twarzą w twarz będzie można stanąć też z przerażającym klaunem, zombie, czy kościotrupem. Na tym jednak nie koniec halloweenowych atrakcji.

Halloween w Warszawie: Kiedy będzie otwarta wioska czarownic?

W sobotę, 29 października, w godzinach od 15.00 do 20.00, w ogrodzie będą grasowały straszydła, w tym mroczne upiory na szczudłach i wiedźmy. Postaci jak z horroru zawitają także do środka galerii, namawiając do wizyty w „Wiosce czarownic”. Będzie też okazja do wspólnych zdjęć ze zjawami.

– Atrakcja, którą przygotowaliśmy jest pomyślana dla dzieci i młodzieży, ale także dorosłych. Każdy może tutaj przyjść i dobrze się bawić. To także najgorętszy w stolicy halloweenowy insta-spot, w którym będzie można zrobić serię zdjęć lub nagrać klimatyczny filmik – mówi Barbara Andrzejewska.

Wstęp do wioski czarownic jest darmowy.

Jak dobrze znasz najpopularniejsze filmy świąteczne? QUIZ

Pytanie 1 z 6
Gdzie rozgrywa się akcja filmu "Love Actually"?
Jak dobrze znasz najpopularniejsze filmy świąteczne? QUIZ
Dom jak z horroru w Gdańsku! W Halloween na Jaśkowej Dolinie naprawdę straszy
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE