Haker

i

Autor: Magnus916

Przestępstwo

Hakował konta znanych osób na Twitterze. Grozi mu 77 lat więzienia

2023-05-10 19:48

77 lat więzienia wydaje się wstrząsającym wyrokiem, ale taki właśnie może przypaść w udziale 23-letniemu hakerowi z USA. Mężczyźnie zarzucono przejmowanie kont znanych osób na Twitterze i inne przestępstwa cybernetyczne. Teraz spojrzy w oczy sprawiedliwości.

77 lat więzienia grozi 23-letniemu obywatelowi Wielkiej Brytanii oskarżonemu o hakowanie kont na Twitterze i inne przestępstwa cybernetyczne; włamywał się na konta prezydentów USA i innych znanych osób - poinformował w środę zajmujący się nowoczesnymi technologiami portal The Record.

Wielka kara dla hakera

Joseph James O'Connor, poddany ekstradycji do USA, musi się też liczyć z grzywną w wysokości 794 tys. USD oraz odszkodowaniami dla poszkodowanych - oskarżenie obejmuje bowiem także stalking wobec nieletniego, kradzież kryptowalut i inne przestępstwa cybernetyczne.

Czytaj także: Kaufland ostrzega klientów. Łatwo można paść ofiarą oszustów

Brytyjczyk przyznał się we wtorek w Nowym Jorku do winy za swój udział w hakowaniu kont w lipcu 2020 roku. Miał należeć do grupy przejmującej konta znanych osób, takich jak Joe Biden, Barack Obama, Jeff Bezos czy Elon Musk. Przyznał się też do innych zarzucanych mu przestępstw - napisał portal.

- Po przejęciu konta na Twitterze wysyłał do ofiar wiadomość, że zostanie odblokowane po uiszczeniu odpowiedniej opłaty, której należało dokonać w bitcoinach. Oferował też "zakup" przejętych kont przypadkowym osobom. Łącznie miał wyłudzić kryptowalutę o wartości 117 tys. USD - podaje portal, powołując się na dane amerykańskiego ministerstwa sprawiedliwości.

Zobacz zdjęcia: Ranking Szkół Przyjaznych LGBTQ+ 2023 - instalacja pod MEiN

Hakerzy uderzają w Rosję
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE