wsparcie

i

Autor: pixabay.com

Grupa wsparcia online w Śródmieściu. Pomaga już 70 osobom!

2020-12-08 13:55

Już ponad 70 osób korzysta z wirtualnej grupy wsparcia uruchomionej w dzielnicy Śródmieście. To bezpłatne miejsce, w którym osoby uzależnione mogą korzystać nie tylko ze wsparcia ludzi w podobnej sytuacji, ale także z opieki wykwalifikowanego psychologa. Pomoc udało się uruchomić dzięki współpracy urzędu dzielnicy z fundacją ADRA.

Trening 3x dziennie {EFEKTY} | ESKA XD - Fit vlog #9

Pomoc dla osób uzależnionych- za darmo i bez wychodzenia z domu

Urząd dzielnicy Śródmieście zaprasza mieszkańców do korzystania grupy wsparcia online. Miejsce dla siebie znajdą tam osoby borykające się z alkoholizmem, pracoholizmem a także uzależnieniem od pracy.

"Temat uzależnień jest często traktowany jako tabu. Platforma jest przede wszystkim szansą na wyjście z trudnej sytuacji, wirtualne dołączenie do osób z podobnymi problemami. Świadomość że inni mają tak samo i dzielenie się doświadczeniami, działa terapeutycznie " - mówi burmistrz Śródmieścia Aleksander Ferens.

Z platformy korzysta już 70 mieszkańców dzielnicy- jest to dla nich możliwość anonimowego sięgnięcia po pomoc bez wychodzenia z domu, co jest szczególnie ważne w czasie pandemii. Do ich dyspozycji jest także wykwalifikowany psycholog.

"Otworzyliśmy grupę wsparcia prowadzona przez naszego wykwalifikowanego psychologa. Udziela wsparcia zarówno indywidualnego, jak na czatach i grupowych meetingach audio, które odbywają się średnio raz w tygodniu i gdzie każdy może uzyskać pomoc " - mówi Jakub Juszczyk z fundacji ADRA, która uruchomiła platformę.

Aby dołączyć do grupy, wystarczy się zarejestrować- można to zrobić między innymi, przez stronę internetową.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE