Lotnisko Chopina

i

Autor: WikipediaCC/Adrian Grycuk Lotnisko Chopina

Groźny wirus z Chin w Polsce? "Jesteśmy przygotowani na zagrożenie epidemiologiczne"

2020-01-23 16:54

Groźny wirus z Chin rozprzestrzenia się. Zdiagnozowano go w kilku azjatyckich krajach i w Stanach Zjednoczonych. Zdiagnozowano kilkaset zachorowań i kilka zgonów. Lotniska na całym świecie przeprowadzają dodatkowe kontrole. Sytuacji przygląda się także personel lotniska Chopina w Warszawie.

Coraz większy niepokój wzbudzają informacje dotyczące nowego typu koronowirusa wywołujące ciężkie zapalenie płuc. W Chinach władze potwierdziły 440 przypadków zarażenia, dotąd zmarło 9 pacjentów. Zarażonych zdiagnozowano także w kilku innych azjatyckich krajach i w USA.

Lotnisko Chopina monitoruje sytuacje i jest przygotowane na ewentualne zagrożenie epidemiologiczne.
- Uczulamy personel, żeby zwracali uwagę na osoby, które wyglądają na chore, mają problem z oddychaniem i żeby bezzwłocznie przekazywali takie informacje do służb medycznych, a one już podejmą właściwe działania - mówi rzecznik lotniska Chopina, Piotr Rudzki.

Specjalne procedury uruchomiły tylko lotniska, które mają bezpośrednie połączenia z chińskim Wuhan, gdzie rozprzestrzenił się wirus. Lotnisko Chopina do nich nie należy.

- My działamy dokładnie tak, jak pozostałe lotniska światowe - monitorujemy sytuację, monitorujemy zalecenia organizacji
zdrowia WHO i ECDC. Stosujemy się do tych zaleceń - dodaje Rudzki.

W Chinach, poza Wuhan, do pojedynczych zakażeń doszło m.in w Pekinie i Szanghaju. Lotnisko Chopina posiada bezpośrednie
połączenie z chińską stolicą.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE