Gorzkie brawa dla rządzących od stołecznych medyków! Przygotowali niezwykły spot [WIDEO]

2020-10-01 12:34 A.G.
#NIEZAPOMINAJ
Autor: Zrzut ekranu: youtube.com/OkręgowaIzbaLekarskawWarszawie

To ostatni dzwonek na zmiany! Lekarze alarmują że jeszcze nie jest za późno by władze "na poważnie" zajęły się systemem ochrony zdrowia. Oznacza to jednak koniec nieprzemyślanych decyzji i konkretne dofinansowanie. Stołeczni medycy, mówią o tym ironicznie w spocie promującym akcję #niezapominaj, skierowanej do polityków.

Gorzkie brawa dla rządzących od stołecznych medyków!

Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie apeluje do władz, by nie zapomniały o dofinansowaniu służby zdrowia i wprowadzeniu koniecznych zmian w systemie. W spocie promującym akcję"#niezapominaj" pracownicy szpitali ironicznie oklaskują polityków, którzy oczekują od nich pracy w czasie pandemii, jednocześnie nie dając im do tego odpowiednich warunków.

"Mamy poczucie, że coś zostało zmarnowane. Rządzący zmarnowali szansę na dofinansowanie służby zdrowia. Dzisiaj system jest już w takim stanie, że, no , wszystkie karty są już na stole i gołym okiem widać jak ten system nie działa i wymaga gruntownej zmiany, gruntownej reformy" - mówi Łukasz Jankowski, szef warszawskiej Okręgowej Izby Lekarskiej.

Pod Bydgoszczą znów pachniało powidłami. Święto Śliwki 2020

Medycy pamiętają o wsparciu okazanym im wiosną przez pacjentów. Przypominają jednak, że to właśnie na nich najboleśniej odbije się brak zmian w służbie zdrowia. Bo choć nie zaniedbują swojego zdrowia, to zwyczajnie nie mają jak się skutecznie leczyć.

"Włodarze systemu nie przystosowali tego systemu tak, by oprócz koronawirusa, niósł w istotnym stopniu pomoc pacjentom z innymi schorzeniami. 1/3 pacjentów nie doczeka w kolejce by dostać się do hospicjum stacjonarnego" - mówi Łukasz Jankowski, szef warszawskiej Okręgowej Izby Lekarskiej.

Lekarze wytykają też rządzącym chaos w podejmowaniu decyzji dotyczących walki z koronawirusem i brak spójnej, zrozumiałej dla wszystkich strategii.​