Góry śniegu na polskich ulicach! Tak wyglądała zima stulecia [ARCHIWALNE ZDJĘCIA]

2021-02-17 16:05
Góry śniegu na warszawskich ulicach! Tak wyglądała zima stulecia [ARCHIWALNE ZDJĘCIA]
Autor: Narodowe Archiwum Cyfrowe Góry śniegu na warszawskich ulicach! Tak wyglądała zima stulecia [ARCHIWALNE ZDJĘCIA]

20 stopni na minusie, ostrzeżenia przed obfitymi opadami śniegu i marznącym deszczem - tak zapowiadają się prognozy na najbliższe dni. Ale to nic w porównaniu do tego, co działo się w Warszawie kilkadziesiąt lat temu! Udało się nam dotrzeć do archiwalnych fotografii stolicy z 1979 roku - z zimy stulecia na warszawskim Wierzbnie! Poznajesz te miejsca? Zobaczcie galerię.

Atak zimy w stolicy! Warszawa sparaliżowana

Zima stulecia w Warszawie

Deszcz, śnieg z deszczem, a w końcu bardzo obfite opady śniegu. Do tego silny wiatr, który tworzył wysokie zaspy. Najgorzej było w Suwałkach - tam w połowie lutego odnotowano ponad 80 centymetrów śniegu! W Warszawie nieco mniej, ale wciąż zaskakująco dużo - 31 stycznia 1979 roku w stolicy spadło 70 cm śniegu! W niektórych miastach, np. w Gdańsku, ze względu na nieustający mróz wprowadzono stan klęski żywiołowej.

Zobacz, jak wyglądała zima stulecia w Warszawie!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE