Pojemniki na śmieci

i

Autor: pixabay.com Pojemniki na śmieci

Godziny odbioru śmieci w Warszawie - mieszkańcy skarżą się na hałas i chcą zmian. Co na to Ratusz?

2022-01-26 8:17

Władze miasta nie zamierzają ulżyć mieszkańcom. Choć wielu z nich skarżyło się na hałas podczas porannego odbioru odpadów szklanych, miasto nie zmieni godzin, w których zużyte butelki i słoiki lądują z hukiem w śmieciarkach.

Warszawiacy mają dość hałasu z samego rana

Za mieszkańcami Warszawy, którzy mają dość porannego tłuczenia szkła odbieranego przez firmy zajmujące się gospodarką odpadami, ujęła się stołeczna radna Agnieszka Jaczewska-Golińska (KO). Zwróciła się do prezydenta Rafała Trzaskowskiego, aby zmienił godzinę odbioru odpadów szklanych z godziny 6 na 7. Wyjaśniła, że otrzymała wiele skarg od warszawiaków w związku z odbiorem szkła tuż po godzinie 6 rano. "Szczególnie jest to uciążliwe dla mieszkańców dużych budynków wielolokalowych, gdzie hałas przy tej czynności jest ogromny i dotyka znaczną liczbę osób" – argumentowała w interpelacji.

Rukola, czyli sałata z charakterem. Właściwości odżywcze i zastosowanie rukoli w kuchni

Sekretarz miasta: "hałas może być uciążliwy jedynie sporadycznie"

Sekretarz miasta (wcześniej prezes MPO) Włodzimierz Karpiński w odpowiedzi na interpelację napisał, że szkło powinno "być odbierane z minimalną częstotliwością co cztery tygodnie", a zatem "hałas powstający przy odbiorze takich odpadów może być uciążliwy dla mieszkańców jedynie sporadycznie".

Źródło: PAP

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE