Godzina policyjna w Polsce - na czym miałaby polegać? Czy pójdziemy w ślady Francji?

2020-11-05 6:58 a.d.
Godzina policyjna w Polsce - na czym miałaby polegać? Czy pójdziemy w ślady Francji?
Autor: Canva.com Godzina policyjna w Polsce - na czym miałaby polegać? Czy pójdziemy w ślady Francji?

Godzina policyjna w Polsce - na czym miałaby polegać? We Francji odnotowano 14 października ponad 23 tysiące zakażeń. Decyzję o wprowadzeniu godziny policyjnej ogłosił prezydent. Ponadto, wprowadzono stan zagrożenia, który pozwala na kolejne obostrzenia, a kary za ich nieprzestrzeganie są coraz większe. Czy to samo czeka Polskę? Sprawdźcie na ESKA.pl Warszawa

Godzina policyjna w Polsce - na czym miałaby polegać? Czy pójdziemy w ślady Francji? Godzina policyjna to jedno z radykalnych rozwiązań, które pozwala walczyć z koronawirusem. W jaki sposób? Po tej godzinie nikt nie będzie mógł odwiedzać znajomych, czy bawić się na imprezach i w klubach. To ogranicza kontakty osób zarażonych ze zdrowymi. W Polsce 14 października odnotowaliśmy po raz pierwszy ponad 6000 przypadków zachorowań na COVID. Od 15 października wracają również godziny seniorskie.

Godzina policyjna - od której do której?

Godzina policyjna we Francji zaczyna się od godziny 21, a kończy o 6 rano. Specjalne przepustki będą otrzymywać osoby, które muszą dotrzeć do pracy wcześniej lub kończą ją później. Dotyczy to między innymi kierowców transportu publicznego, czy obsługę restauracji.

Ponad 200 kg karmy trafiło do Schroniska Na Paluchu
Skrzypek opętany jest już przy zamojskim Parku Miejskim