Gigantyczny plac budowy robi wrażenie. Jak przebiega powstawanie zajezdni Annopol?

2022-08-26 9:38

Przedstawiciele Tramwajów Warszawskich pokazali w mediach społecznościowych, jak obecnie wygląda plac budowy zajezdni Annopol. Na zdjęciach mieszkańcy stolicy mogą zobaczyć, że ekipa robotników zdecydowanie nie próżnuje. Planowana data zakończenia budowy to luty 2024 roku.

- Na budowie zajezdni Annopol wiele już widać. Jest już żuraw i są zarysy pierwszych budynków. To będzie najbardziej zielona zajezdnia tramwajowa w Polsce. Panele słoneczne, zbiorniki deszczówki, pompy ciepła, magazyny ciepła i chłodu. Nocować będzie w niej 150 tramwajów - przekazały TW, publikując serię fotografii.

- To będzie też inteligentna zajezdnia, bo będzie wyposażona w informatyczny system zarządzania pracą zakładu - dodali również przedstawiciele warszawskich tramwajów.

Czytaj również: Poważne prace w centrum, nie przejedziesz przez rondo de Gaulle’a. To nie koniec zmian

Zajezdnia Annopol: najważniejsze szczegóły inwestycji

Budowa zajezdni powstępuje obecnie w rejonie ul. Annopol, Inowłodzkiej i Pawła Włodkowica w Dzielnicy Białołęka. W niedalekiej okolicy znajdują się między innymi C.H. Factory Warszawa Annopol oraz ekspresówka S8.

Pierwsze pomysły dotyczące zrealizowania inwestycji pojawiły się już w latach 60. Dlaczego więc zajezdnia ma powstać właśnie teraz? Oficjalnie dzieje się to "z uwagi na budowę nowych tras w Warszawie, m.in. do Winnicy, do Wilanowa, w ciągu ul. Kasprzaka czy trasy na Gocław".

Zakończenie budowy zaplanowano na luty 2024 roku. Łączny koszt inwestycji to nawet 655,1 mln zł brutto.

Tramwaj wzdłuż Pola Mokotowskiego. Umowa podpisana

ZOBACZ TAKŻE

  1. Nie "pięciu rogów", a Poli Negri. Warszawa ma nowy plac, jutro potańcówka
  2. Autobusy nie przyjeżdżają, bo brakuje kierowców
  3. Ceny w warszawskich taksówkach pójdą w górę? Radni zdecydowali
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE