Gigantyczne kartki kaligraficzne dla medyków! To podziękowania za walkę z COVID-19

2020-12-01 20:07 STAN
Gigatyczne kartki kaligraficzne dla medyków! To podziękowania za walkę z COVID-19
Autor: Facebook/Wolskie Centrum Kultury Gigatyczne kartki kaligraficzne dla medyków! To podziękowania za walkę z COVID-19

Dziękują medykom… kreśląc magiczne słowa! Wolontariusze z Woli i Śródmieścia tworzą wielkoformatowe kartki świąteczne, które przekażą do warszawskich placówek medycznych. Jak sami mówią - to wyraz wdzięczności pracownikom ochrony zdrowia za ich dzielną walkę z pandemią.

Wigilia dla 5 osób? Otwarte galerie? Szpitale tymczasowe? Co myślą Polacy? - Tydzień w dzień

"Magiczne słowa" dla medyków

Dziękują medykom… rysując. Wolontariusze z dwóch stołecznych domów kultury tworzą wielkoformatowe kartki świąteczne. Wyślą je personelowi warszawskich szpitali.

-To prace wykonane balsą - takim małym drewienkiem i tuszem. Te osoby włożyły swoje serce w tę pracę, żeby w ten sposób wyrazić wdzięczność dla całego personelu medycznego, który trwa w walce z pandemią - mówi Małgorzata Obrimska ze Śródmiejskiego Domu Kultury.

Czytaj także: "Przygotuj prezent dla bezdomnego". Ruszyła akcja Fundacji Kapucyńskiej. Jak dołączyć?

Prawdziwe arcydzieła!

wolontariuszy to prawdziwe arcydzieła, które powstają przy użyciu różnych technik kaligrafii. Wolontariusze umieścili na nich podnoszące na duchu cytaty. - Pięć spotkań po dwie godziny wystarczyło, by stworzyć bardzo dobrą kompozycję. Każdy z uczestników na początku nauczył się tych podstaw kaligrafii, liternictwa. Głównie to były cytaty o miłości, szanowaniu drugiego człowieka, o zdrowiu - przede wszystkim - mówi Patryk Martuś z Warszawskiego Domu Kaligrafii.

Czytaj także: Warszawska Galeria Osobowości zniknęła! Co się z nią stało?

Jak dołączyć życzenia?

Własnoręcznie wykonane kartki trafią na interaktywną wystawę online zatytułowaną „Magiczne Słowa”. Po jej zakończeniu, w przyszłym tygodniu wolontariusze przekażą swoje prace do stołecznych szpitali i przychodni. A wpływ na kształt wystawy może mieć każdy z nas. Wystarczy, że wyśle swoje (życzenia) „magiczne słowa podziękowań” na adres kontakt@magiczneslowa.pl.