Gdzie zagrać w piłkę w Warszawie albo pójść na plac zabaw? Magistrat pomoże mieszkańcom

i

Autor: Wikipedia, CC, Fot. Panek, 2020 Gdzie zagrać w piłkę w Warszawie albo pójść na plac zabaw? Magistrat pomoże mieszkańcom

Boiska i place zabaw w jednym miejscu. Powstaje interaktywna mapa obiektów sportowych

2021-02-15 15:20

Gdzie można zagrać w piłkę lub pójść na plac zabaw w Warszawie? Jakie są godziny otwarcia boiska przy szkole? Mieszkańcy stolicy odpowiedzi na te pytania znajdą w specjalnym serwisie internetowym. Stołeczny ratusz zapowiada uruchomienie interaktywnej mapy obiektów sportowych. Ma ona ruszyć już niebawem.

Interaktywna mapa boisk w Warszawie

Warszawiacy już wkrótce będą mogli skorzystać z wirtualnej mapy boisk i obiektów sportowych dostępnych na terenie miasta. W specjalnym serwisie internetowym sprawdzą też, gdzie jest najbliższy plac zabaw. Jak tłumaczy rzeczniczka stołecznego ratusza, Karolina Gałecka - nad platformą pracują biura sportu i edukacji.

- Trwa analiza możliwości umieszczenia serwisu na serwerach miasta i współpraca pomiędzy biurami. Oczywiście staramy się, żeby uruchomić taki serwis jak najszybciej, ale pamiętajmy, że oprócz kwestii informatycznych, staramy się, żeby serwis był ciekawy dla warszawiaków - tłumaczy Karolina Gałecka.

Nauka jazdy na rolkach w domu | ESKA XD - Fit vlog #16

Otwarte boiska w Warszawie

Pomysł ratusza, aby utworzyć interaktywną mapę obiektów sportowych chwali radna Dorota Łoboda i dodaje, że ma nadzieję, że serwis wystartuje jak najszybciej.

- Na pewno będziemy chcieli, żeby była jakaś kampania informacyjna w mediach społecznościowych - miejskich i radnych. Żeby mieszkańcy zapoznali się z tą informacją. Żeby wiedzieli, że taka mapa będzie i, jak będzie już stworzona, że można z niej skorzystać - mówi Dorota Łoboda.

Radna dodaje, że interaktywna mapa będzie sporym ułatwieniem dla mieszkańców.

- Często mieszkańcy i mieszkanki w ogóle nie wiedzą, że te boiska są dostępne. Albo wiedzą, że gdzieś są dostępne w ich dzielnicy, ale nie wiedzą konkretnie które. W każdej dzielnicy szkoły udostępniają bezpłatnie boiska - one są otwarte i można tam pograć w piłkę. Ale znalezienie informacji o godzinach otwarcia nie zawsze jest łatwe - mówi Dorota Łoboda. 

Na razie nie wiadomo jeszcze, kiedy interaktywna mapa zostanie udostępniona warszawiakom.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Jaki sport powinieneś zacząć uprawiać wiosną?

Pytanie 1 z 7
W wolnym czasie lubisz...
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE