Skarbonka

i

Autor: fot. Joanna Sz.

Gdzie wymienić bilon? W tych automatach zrobisz to szybko

2023-02-28 13:33

Uzbierane do skarbonki złotówki zaczynają być problematyczne i najwyższy czas, by je wymienić na banknoty? Sprawdź, gdzie są automaty do wymiany bilonu i jakie monety przyjmują.

Gdzie wymienić bilon?

Jeśli macie w swoich skarbonkach dużą ilość drobnych monet to płatność nimi za zakupy może być problematyczna dlatego warto wiedzieć, gdzie można wymienić bilon na banknoty. Jeden z banków postanowił ułatwić życie klientom, stawiając automaty do wymiany bilonu. Te przydatne automaty zainstalował NBP we wszystkich Oddziałach Okręgowych Narodowego Banku Polskiego w miastach wojewódzkich. Żeby wymienić bilon na banknot, wystarczy udać się do oddziału w dni pracujące w godzinach pracy danego oddziału.

Jak wygląda wymiana bilonu w automatach?

Do automatu można wrzucić monety o dowolnym nominale, od 1 gr do 5 zł. Nie trzeba ich sortować. Po wrzuceniu bilonu maszyna sama posortuje i policzy zebrane monety. Jedyne co trzeba zrobić to wrzucić monety do automatu, odebrać kwit z podsumowaniem podliczonej kwoty i przedstawić go pracownikowi kasy NBP. Pracownik banku na podstawie wydruku z automatu wypłaci pieniądze w banknotach. Można też skorzystać z systemu BLIK, by otrzymać przelew na konto o równowartości zebranych środków na swoje konto. Szczegóły dotyczące wymiany bilonu w automatach NBP znajdziecie na stronie banku.

Carskie monety w portfelu kierowcy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE