Joe Biden w Warszawie

i

Autor: MAREK ZIELINSKI / SUPER EXPRESS

Gdzie w Warszawie będzie można spotkać Joe Bidena? Lista nie jest krótka

2023-02-20 20:18

Warszawa intensywnie przygotowuje się na wizytę prezydenta USA Joe Bidena. Postanowiliśmy więc sprawdzić, gdzie mieszkańcy miasta będą mogli zobaczyć amerykańskiego przywódcę. Okazuje się, że okazji będzie całkiem sporo.

Kiedy Joe Biden przyleci do Polski? Jak długo zostanie w Warszawie?

Według oficjalnego planu wizyty prezydent Joe Biden powinien przylecieć do Warszawy o poranku 21 lutego. Nie wiadomo jednak, czy nie ulegnie to zmianie w związku z niezapowiedzianym wcześniej pobytem prezydenta USA w Ukrainie. Polityk wyląduje na Lotnisku Chopina i to właśnie w czasie wyjazdu z portu będzie go można zobaczyć najwcześniej.

Czytaj również: Ważny zakaz w czasie wizyty Joe Bidena w Warszawie. Za złamanie grozi grzywna

Gdzie spotkać Joe Bidena?

Innymi miejscami będą bez wątpienia okolice hotelu, w którym się zatrzyma. Najpewniej, według medialnych ustaleń, będzie to Hotel Marriott. "Bestię", czyli limuzynę Bidena można będzie dostrzec również na trasach z lotniska, czy do Pałacu Prezydenckiego, gdzie polityk spotka się z Andrzejem Dudą. Tam łatwo go będzie dostrzec również podczas oficjalnego przywitania.

Czytaj również: Przemówienie Joe Bidena w Arkadach Kubickiego w Warszawie. Relacja na żywo

Przemówienie Joe Bidena w Warszawie

Najlepszą okazją do zobaczenia amerykańskiego prezydenta będzie jednak oczywiście jego przemówienie w Arkadach Kubickiego, w ogrodach Zamku Królewskiego. Joe Biden wygłosi je 21 lutego o godz. 17:30. Chętni do wzięcia udziału w wydarzeniu muszą zapisać się na nie poprzez specjalny formularz, który znaleźć można na stronie internetowej ambasady USA w Polsce.

Czytaj również: Wizyta Joe Bidena w Warszawie. Utrudnienia, zamknięte ulice i parkingi

Bramki zostaną otwarte o godzinie 14:00. Goście proszeni są o jak najwcześniejsze przybycie, aby zagwarantować sobie możliwość wejścia - zaznaczyli w specjalnym komunikacie organizatorzy wydarzenia. 

Uczestnicy powinni pamiętać o ciepłym ubiorze oraz przygotować się na kontrolę bezpieczeństwa. Na miejsce nie można przynieść ze sobą dużych toreb, parasoli, transparentów, plakatów i niebezpiecznych przedmiotów. Organizatorzy zachęcają, aby dojechać na miejsce transportem publicznym, gdyż w mieście będą występowały poważne utrudnienia w ruchu.

Joe Biden w Kijowie! Niespodziewana wizyta prezydenta USA na Ukrainie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE